League of Legends League of Legends Haberleri

TBF 2019, Espor Sahnesi’nde oynanacak

Riot Games, Ağustos ayında düzenlenecek olan TBF 2019’un Espor Sahnesi’nde oynanacağını açıkladı.

League of Legends takipçilerinin iple çektiği TBF her sene yaz aylarının sonunda oynanıyor. Kazananın VFŞL’nin en iyisi olarak nitelendirildiği turnuvaya taraftarlardan ilgi bir hayli büyük. Hem Twitch ve Youtube hem de salondaki izleyici sayısının her sene en tepeye çıktığını görüyoruz. Bu sene Twitch ve Youtube üstünden izleyecek seyircilerinin biraz daha arttığını görebiliriz. Geçtiğimiz mevsime kadar Ülker Sports Arena gibi büyük salonlarda oynanan TBF, bu sene daha küçük olan Espor Sahnesi’nde düzenlenecek.

Espor Sahnesi 1000 kişi kapasiteli bir salon. Mevsim içinde neredeyse tamamen dolan sahnenin TBF 2019’da aynı şekilde dolması bekleniyor. Hatta biletlerin satışa çıktıktan çok kısa bir sürede bitmesi muhtemel. Riot Games tarafından yapılan açıklamanın altında duruma tepkilerini belirten taraftarlar daha büyük bir salonda daha coşkulu bir TBF istediklerinin altını çizdi. Riot Games’in neden böyle bir karar aldığı bilinmiyor. 15000 kapasiteli Ülker Sports Arena’dan sonra 1000 kişilik Espor Sahnesi’nin kitleye yetmeyeceği açık bir şekilde anlaşılıyor.

Türkiye Büyük Finali 2019 galibi Worlds 2019 Elemeleri’ne katılma hakkı kazanacak. Normal sezonu ilk 6’da bitiren takımlar çeyrek ve yarı final karşılaşmalarının ardından TBF’de oynamaya hak kazanacak. Çeyrek ve yarı final eşleşmeleri 5 maç üstünden oynanacak. Normal sezon 4 Ağustos gününde son buluyor. Yapılan açıklamaya göre TBF 2019, 31 Ağustos tarihinde oynanacak.

Bu karara büyük tepki gösteren taraftarların haklı olduklarını söyleyebiliriz ancak Riot Games tarafında neler olduğunu bilemediğimiz için şirketin bu kararı almasında mantıklı bir açıklaması olduğunu düşünüyoruz. İlerleyen günlerde daha detaylı bilgiler verildikçe sizlere ulaştıracağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir