League of Legends

TBF 2023 | Etkinlik Alanına Nasıl Ulaşırım?

TBF 2023 | Etkinlik Alanına Nasıl Ulaşırım?

Bildiğiniz üzere TBF 2023 bu yıl, aynı geçen yıl olduğu gibi İzmir’de olacak. İzmir’de bulunan Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nin ev sahipliği yapacağı TBF umarız çok güzel dakikalar yaşatır bize. Fakat yazımızın konusu oyunun içeriğinden ziyade alana nasıl gidileceği ile alakalı. 

Öncelikle, İzmir ulaşım konusunda bazı yerlerin çok yoğunlaştığı bir kent. Özellikle metro, izban ve otobüslerin kesiştiği yerler buna örnek verilebilir. İzmir’i tanıyan ya da yaşayanlar için bulmak daha kolay olacaktır fakat sadece izlemek için geliyor, kenti tanımıyorsanız size bir tavsiyemiz var. Daha uzun sürede ama daha garanti bir şekilde varmak istiyorsanız, “Halkapınar”, “Bornova” ya da “Fahrettin Altay” gibi yerlerden daha rahat ulaşım sağlayabilirsiniz.

Örneğin, İzmir içinden, Karaburun’dan geleceğinizi var sayalım, yani merkeze daha uzak bir yer. Böyle yerlerin çoğuna “Fahrettin Altay” daha yakın, Çeşme, Urla, Güzelbahçe gibi yerler. Otogar tarafına ise “Bornova”, daha iç kısımlara ise  “Halkapınar” yakın. Eğer havalimanı tarafından gelecek olursanız da “”Gaziemir” daha yakın. Ufak bir fikir olarak aklınızda kalabilir, uyaralım. Her konumdan kalkan otobüsleri bilmemiz güç fakat etkinlik alanına farklı yerlerden gelecek olursanız diye söylemek istedik.

Şimdi gelelim dışarıdan gelecek olan misafirlere, Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi, Konak mevkiinde bulunmaktadır. Güzelyalı, Göztepe ve Konak bölgelerinden ulaşım son derece kolay etkinlik alanına.

 

Adnan Saygun Sanat Merkezi yakınında bulunan duraktan geçen otobüs numaralarını görebilirsiniz. Konum açtığınız zaman göreceksiniz ciddi manada yakın yerler birbirine, yürüme mesafesi. Diyelim ki durağı kaçırdınız ya da farklı bir durum oldu. O halde alternatif bir durak olarak:

Nispeten yakın diyebileceğimiz bu duraktan yürüyerek kısa bir süre içinde etkinlik alanına ulaşabilirsiniz.

Farklı bir ulaşım şekli olarak tramvay kullanıyorsanız:

Tramvayda inmeniz gereken durak burası. İnip çok kısa bir yürüyüş sonrasında etkinlik alanına varmış olacaksınız.

Etkinkik alanına en yakın durakları bu şekilde özetleyebiliriz. Fakat siz yine de konumunuzdan takip etmeyi unutmayınız.

Şampiyonluk Ligi TBF 2023, İzmir’e Geri Dönüyor!

1 Comment

  • Kıvanç Yurdakul 9 Ağustos 2023

    İzmir yanlış tercih bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir