League of Legends League of Legends Haberleri

Team AURORA, 2018 Yaz Mevsimi’ndeki ilk galibiyetini Royal Bandits’e karşı aldı

Dün oynadığı YouthCREW mücadelesinde maçı kapayamayan Doğuş Üniversitesi Team AURORA, rakibinden çok daha iyi bir kompozisyon kurarak Royal Bandits’i yenmeyi başardı ve mevsimin ilk galibiyetine ulaştı. 

İki takım da 8.11 metasının en popüler stratejilerinden “tüm altını ormancıya yatır”ı denedi. RBE tarafında Master Yi-Taric kombosu tercih edilirken AUR’da ise ormana Graves, orta koridora Braum, nişancı rolüne ise Yasuo tercih edildi. AUR’daki üç tank ve iki taşıyıcı tercihi işlevselliğini Vadi’ye daha iyi yansıtırken, RBE’nin Master Yi’yi besleme taktiği işe yaramadı.

Karşılaşmanın ilk dakikaları ormancıların düellosu gibi geçti. Elbette oyuncular 1v1 yapmak yerine destek tercihinde bulunan orta koridor oyuncularıyla birlikte haritada rotasyon gerçekleştirdi. Master Yi’nin üç skor aldığı çatışmadan RBE büyük bir avantajla ayrılsa da AUR hem Alamet’i kullanması hem de Yasuo’yu alt koridorda ayrık ittirmeye göndermesiyle bir anda kulelerde 3-1 öne geçti. Maçın kopma noktası ise baron güçlendirmesi önündeki savaştı. Alistar’ın kombosu ile Taric ultisi yemleyen AUR, Malphite’ın üç kişiye tutturduğu ulti ile Yasuo’ya üçte üç kazandırmayı başardı ve karşılaşmanın kontrolünü tamamıyla ele geçirdi. Bu noktadan sonra tanklığını konuşturan ekip, karşılaşmayı da 34 dakikada tamamlayarak ilk galibiyetine ulaştı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir