League of Legends League of Legends Haberleri

Team AURORA ve Oyunfor.CREW birer puana razı oldu

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nin ikinci hafta üçüncü gün erteleme maçında Team AURORA ile Oyunfor.CREW karşı karşıya geldi.

İki beraberlik ve bir mağlubiyetlik performansıyla kötü bir grafik çizen Team AURORA, ligin son sırasına demir atmış durumda. Oyunfor.CREW ise elde ettiği bir galibiyet ve iki beraberlikle puan durumunda üçüncü sırada bulunuyor.

Serinin ilk oyununda yasaklama seçim ekranı AUR adına iyi geçerken CRW içinse nispeten kötü geçti. CRW’ün geç aşamaya yönelik kompozisyonu hiçbir şekilde işlemezken, işlemesi için de gerekli hamleler ortaya konulmadı. Orta koridorda Godbro’nun oynadığı LeBlanc Naehyun’un Ryze’ına göz açtırmazken haritada varlık göstermesine dahi izin vermedi. İlk dakikalardan itibaren proaktif bir oyunla makro oyunda kontrolü alan AUR, kontrolün bir daha rakibine geçmesine izin vermedi ve mikro oyunda da başarılı savaşlar çıkarmasını bildi. Zergsting’in Rakan ile haritanın orta ve alt tarafında yarattığı baskı, bu iki koridorun öne geçmesinde en önemli etkendi. CRW’ün oyunu soğutma çabalarına karşın doğru ve kararlı Nashor kararlarıyla rakibinin direncini kırmayı başaran AUR ilk oyunu galip kapatan ekip oldu.

İkinci oyunda CRW’den ayrık ittirme ve aradan çıkarmaya dayanan bir kompozisyon seçimi gelirken Elwind için Fiora, Naehyun için Malzahar seçimleri yapıldı. AUR ise çift ışınlanlı ve takım savaşı ağırlıklı seçimler gerçekleştirdi. Oyunun büyük bir bölümünde iki takım da birbirine üstünlük sağlayamadı ve karşılaşma dengede ilerledi. Karşılaşmanın kırılma anı, CRW’ün aldığı Nashor sonrasında yaşandı. Elde ettiği güçlendirmeyle AUR’ın direncini kırmayı başaran CRW, 39 skorun çıktığı üçüncü maçı alarak seriden bir puanla ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir