League of Legends

Team Aurora yarı finalde 1907 Fenerbahçe’nin rakibi olacak

VFŞL ekiplerinden Team Aurora, çeyrek finalde Papara SuperMassive’i geçerek yarı finale yükseldi.

Play-off’larda daha önce 4 kez karşılaşan ekiplerden SuperMassive, bu 4 karşılaşmayı da kazanan taraf olmuştu. Ama bugün oynanan seriyi Aurora 3-1 kazanarak bu “lanet”i de bozmuş oldu. Serinin Oyuncusu kazandıkları 3 maçta da Urgot oynayan ve fark yaratan isim olan “Madly” oldu.

Çeyrek final karşılaşmasında kadrolar şu şekildeydi:

AUR: Madly, Elramir, Kruimel, Black, Sparz      SUP: Armut, Stomaged, Bolulu, Zeitnot, Japone

Maçlar

1. Maç

Serinin ilk kanı Armut’un 4. dakikada orta koridora yaptığı ziyarette Kruimel’i öldürmesiyle döküldü. 7. dakikada Elramir’in üst koridora baskın atıp skor çıkardığını gören SuperMassive tarafı, karşılık olarak oyunun ilk ejderini katletti. 8. dakikada bir koridor değişikliği gördüğümüz maçta Aurora Alamet’i de ele geçiren takım oldu. 12. dakikada rakip nişancı ve desteği çıkaran Aurora, ardından ilk kuleyi de düşürdü.

13. dakikada Aurora ilk ejderlerini aldı. 18. dakikada Aurora’nın ejder önünde çıkardığı savaşı SuperMassive çok doğru oynayarak kayıpsız 3 skor almayı başardı. Ekip ardından orta koridor ilk kulesini ve 2. ejderlerini de aldı. Başa baş geçen karşılaşmada 25. dakikada iki takım arasındaki altın farkı sadece bin 600’dü. Aynı dakika içinde iki takım da ejderi almak için pozisyon aldı. Fakat doğru oynayan ve iyi pozisyon alan taraf Aurora oldu ve 2. ejderlerini aldılar. Ardından çıkan takım savaşında ise Aurora sadece alt koridor ikilisini kaybederek Katliam yaptı.

Maç 29. dakikada 3 rakip oyuncuyu katleden Aurora’nın gaza basmasıyla bitti. Maçın bitiş skoru 16-9’du ve iki takım arasındaki altın farkı 4 bin 600’dü.

2. Maç

2. maçta ilk kan 3. dakikada Thresh oynayan Sparz’ın Zeitnot’u çekmesiyle döküldü. Ardından geri dönüş skorunu Japone Sparz’ı öldürerek aldı. Alt koridor üstünlüğünü elinde bulunduran Aurora 5. dakikada ejderi de aldı. 9. dakikada üst koridorda Sparz’ın başlattığı takım savaşında SuperMassive 3, Aurora 2 skor buldu. 6. dakikada ilk skorunu bulan Bolulu, Kassadin’le bu takım savaşında 2. skorunu da aldı ve erken oyunda üstünlük yakaladı. 12. dakikada Elramir, 2. ejderi de almayı başararak güzel bir iş çıkardı.

SuperMassive’in teker teker skor almasıyla devam eden maçta 17. dakikada çıkan savaş maçın tamamen SUP’a kaymasına neden oldu. Savaşta SUP 4, AUR 2 skor buldu ama asıl önemli olan SUP’un aldığı bütün skorların Bolulu’nun oynadığı Kassadin’e gitmesiydi. 19. dakikada ejder için çıkan savaşta SUP 2 oyuncusunu kaybetti ve 1 skor aldı. Ardından SUP ejderi aldı ve tekrar takım savaşı çıktı. Bu takım savaşında gülen taraf 4 skor bulan SUP oldu. 23. dakikada takım savaşında 2 rakip oyuncuyu düşüren SUP hemen Baron’a yöneldi ve rahat bir şekilde aldı. 24. dakikada SUP çıkan takım savaşında 4 skor daha buldu ve ardından 2. ejderlerini de aldı.

28. dakikada Elramir’in başlattığı takım savaşında SUP Katliam yaptı ve maç aynı dakikada bitti. Bu maçta skor 28-8’di ve SUP’un 16 bin altın üstünlüğü vardı.

3. Maç

Bu maçta ilk kan 3. dakikada üst koridora baskın atan Stomaged’ın Armut’a skor aldırmasıyla döküldü. 6. dakikada bu ikili Madly’i tekrar öldürdü ve buna karşılık olarak Aurora maçın ilk ejderini aldı. Alamet’i alan Aurora 12. dakikada Alamet’i üst koridora açarak ilk kule altınını aldı. 17. dakikada SuperMassive maçtaki ikinci ejderlerini aldı. Buna karşılık olarak Aurora orta koridorda 2. Alamet’i de açarak orta koridor T1 kulesini düşürdü. Pozisyonun devamında ikinci kuleyi de düşüren Aurora güzel bir karşılık vermiş oldu.

Ardından uzun soluklu bir takım savaşı başladı. Savaş sonunda Aurora 5, SuperMassive 4 skor buldu. 22. dakikada ejder için çıkan savaşta Aurora 2 skor üstüne ejder aldı. 28. dakikada yine ejder için çıkan savaşta Aurora ilk olarak ejderi aldı ve ardından Madly mükemmel Urgot performansıyla Dörtte Dört attı. Aurora bu takım savaşının ardından Baron’u da aldı. 31. dakikada kuşatmayı çok zorlayan Aurora birden rakibine 3 skor verdi.

Aynı dakikada Işınlan kullanan Urgot pozisyonun devamında Üçte Üç attı ve ardından Aurora maçı zorlayarak da olsa bitirdi. 32 süren dakikada skor 23-15 ve altın farkı 7 bin civarındaydı. Aurora 5. dakika sonlarında ilk ejderlerini aldı.

4. Maç

Serinin son maçına Aurora kötü bir denemeyle başladı. Alt koridor ikilisine kule altında baskın atmayı deneyen Elramir, Jarvan IV’le Sancak kombosunu kaçırdı ve pozisyon devamında ilk kanı Zeitnot aldı. Aynı dakikada Stomaged ve Armut Madly’e kule altı girdi. Madly her ne kadar ölse de Stomaged da kuleye düştü ve bire birlik bir skor takası oldu. 7. dakikada SuperMassive alt koridorda yine bir kule altı denemesi yaptı. Uzun süren pozisyonun sonunda AUR 3, SUP 2 skor bulabildi. 9. dakikada SuperMassive Alamet alan Aurora’ya karşı bir savaş başlattı. Her ne kadar savaş başlarda SUP lehine olsa da sadece 1 skor bulabildiler ve 2 skor verdiler. 11. dakikada Elramir takımının 2. ejderini de aldı. 14. dakikada orta koridorda çıkan savaşı Bolulu çok iyi oynadı ve SUP sadece Stom’u kaybederek 4 skor buldu. SUP 16. dakikada kendilerinin ilk ejderini aldı.

17. dakikada SuperMassive’in başlattığı ve bir skor bulduğu takım savaşının devamında Aurora Katliam yaptı. 20. dakikada Aurora’nın Baron girişimini durdurmak isteyen SUP 3 oyuncusunu kaybetti ve Baron’u da rakiplerine vermiş oldular. AUR 22. dakikada 3. ejderini de alıp Ruh Ejderi noktasına geldiler. 27. dakikada ejder önünde çıkan savaşta takımın taşıyıcısı Madly kötü pozisyonda kalıp ölünce SUP Katliam yaptı. Ejder almak varken Baron’a giden SuperMassive, Kruimel’in güzel oyunuyla Baron’u da alamadı ve Madly’nin Işınlan’ıyla Aurora SuperMassive’in almadığı ejderi alarak Dağ Ruhu’nu ele geçirdi.

Ardından takım 32. dakikada rakiplerinden gizli bir Baron aldılar. Ardından çıkan savaşı da Aurora kazanarak maçı bitirmeye doğru gitti. Maç 33. dakikada 31-24 skor ve AUR’un 3 bin altın üstünlüğü ile bitti. Seriyi Aurora 3-1 kazandı.

Yıldızlar karması olan SuperMassive mevsim genelini beklenilenin altında geçirse de çeyrek final karşılaşmasını kaybetmesi beklenmiyordu ve Twitter üzerinde yapılan oylamada da, sunucuların yaptığı tahminlerde de herkes SUP’un seriyi kazanmasını bekliyordu. Ama SUP kesinlikle potansiyellerinin çok çok aşağısında bir seri geçirdi. Bunun aksine Aurora ise karşılaşmaya oldukça hazır, mükemmel bir performans sergiledi. Yarı finalde Team Aurora, 1907 Fenerbahçe ekibinin rakibi olacak. Ayrıca 28 Nisan’da da İstanbul Wildcats – Galakticos karşılaşması bizi bekliyor olacak. Maçları twitch.tv/riotgamesturkish adresinden takip edebilirsiniz.

Hobileri müzik dinlemek ve espor olan sıradan birisi \m/.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir