League of Legends League of Legends Haberleri

Team AURORA’nın yeni ismi Doğuş Üniversitesi Aurora oldu

Şampiyonluk Ligi takımlarından Team AURORA’da isim değişikliğine gidildi. Doğuş Üniversitesi ile anlaşan ekip, ligde bundan böyle Doğuş Üniversitesi AURORA adıyla mücadele edecek.

Esporun önlenemez yükselişi büyük şirketler ve yatırımcıların yanı sıra, artık üniversiteleri de harekete geçirmiş durumda. Geçtiğimiz yıl Bahçeşehir Üniversitesi ile SuperMassive önemli bir anlaşmaya imza atmış, sponsorluk parası ve logonun değişmesinin yanı sıra vizyon kokan bir sözleşme yapmıştı. Profesyonel oyuncuların eğitimlerini arka planda bırakma sorunu, üniversitenin yaptığı atılım sayesinde azaltılmaya çalışılmıştı.

Bir büyük anlaşma da şimdi Doğuş Üniversitesi ve AURORA arasında gerçekleşti. League of Legends kontrat veritabanında yapılan güncellemeye göre takım 2018 Yaz Mevsimi’nde Doğuş Üniversitesi Aurora adıyla boy gösterecek. Bilindiği üzere geçtiğimiz sezon üst koridorda şans verdiği Panky ile yollarını ayıran Aurora, bu oyuncu yerine Kış Mevsimi’nde Yükselme Ligi’nde Beşiktaş forması giyen Hioss’u kadrosuna katmıştı. Buna göre takımın Yaz Mevsimi’nde şampiyonluk mücadelesi vereceği kadro Hioss, Wisdom, Naru, Rain ve Rogu’dan oluşuyor. Ekibin başında ise daha önce Detonation Focus Me’de görev alan Dokgo’nun olması bekleniyor.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir