League of Legends League of Legends Haberleri

Team Liquid yerine IEM Cologne’a Team Dignitas gidiyor

Team Liquid, kadrosunun tam olarak belirlenmemiş olmasından dolayı Intel Extreme Master Cologne’a katılmayacağını açıkladı. Takımın henüz üst koridor ve orta koridor oyuncularının belli olmaması bu kararda etkili olurken, takımlarını hiç uluslar arası arenada takımlarını izlememiş olan Team Liquid hayranları bir kez daha hayal kırıklığına uğradı.

2015 Yaz Mevsimi’nde gayet iyi performans gösteren ve sezonu 2. olarak bitiren Team Liquid, playofflarda Team SoloMid’e yenilmiş ve Bölgesel Eleme Turnuvası’nda oynamak zorunda kalmıştı. Bu turnuvada Cloud9 ile eşleşen ve 3-2 yenilen takım, bir kez daha uluslar arası bir arenada performans gösterme şansını değerlendirememişti. Bu seneki IEM Cologne etkinliğine hayranlarının oyları ile katılmaya hak kazanan TL, Quas’ın takımdan ayrılması nedeniyle etkinliğe katılmayacağını açıkladı. Takım, uluslar arası arenada en son 2013 yılında MLG Winter Championship turnuvasında yer almıştı.

Hayranları tarafından TL’den sonra en çok oyu alan Team Dignitas ise IEM Cologne turnuvasına katılmaya hak kazandı. Yeni kadrosu ise herkesi şaşırtan Team Dignitas’ın ilk sınavının uluslar -arası bir turnuva olması ise herkesi heyecanlandırıyor. Takıma genel olarak Amerika LCS hayranları dahi şans tanımazken, Team Dignitas’ın bizlere sürpriz yapma ihtimali bulunuyor.

18-21 Aralık 2015 tarihleri arasında düzenlenecek olan Intel Extreme Masters Cologne turnuvasına şu an için katılan takımlar arasında Team Dignitas, Cloud9, Qiao Gu ve Ever bulunmakta. Avrupa LCS’ten katılacak olan takımlar ise henüz oylama aşamasında. Turnuva ile ilgili tüm detayları sitemizden takip edebilirsiniz.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir