Team Dynamics, 2020 LCK Yaz Mevsimi'nde yer alacak League of Legends League of Legends Haberleri

Team Dynamics, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak

Challengers Korea’da mücadele eden Team Dynamics, Seorabeol Gaming karşısında aldığı iki galibiyet ile 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alma hakkı kazandı.

LCK, şampiyonunu belirledikten sonra sıra franchising sistemine geçmeden önce oynayacakları son mevsimde yer alacak takımları seçmeye geldi. 2020 Bahar Mevsimi’ni son iki sırada tamamlaran SANDBOX Gaming ve Griffin ligde kalmak için, Challengers Korea’dan gelen Seorabeol Gaming ve Team Dynamics’e karşı mücadele etmek zorunda kaldı.

İlk maçlar dün oynandı. Challengers Korea’dan gelen iki takım da, rakiplerini yenmeyi başardı. Böylece LCK’de mücadele edecek dokuzuncu takım olmak için önlerinde sadece bir adım kalmıştı. Bugün birbirleriyle karşılaşarak yükselecek takımın kim olduğuna karar verdiler. Team Dynamics, rakibi Seorabeol Gaming’i 2-0 yenerek LCK’de mücadele etme hakkı kazandı.

Alt ligden gelen diğer takım için ise hala umut var. Dünün kaybedenleri SANDBOX Gaming ve Griffin bugün birbirleri ile karşılaşacak. Serinin kazananı, 2020 LCK Yaz Mevsimi’nde yer alacak son takım olmak için, bugün kaybeden Seorabeol Gaming ile karşılaşacak.

Ligde kalma şansını arttırmak isteyen Griffin, karşılaşmalar başlamadan önce eski profesyonel destek oyuncusu Wadid’i takımına katmıştı. Yine de kadrosunda Thal, KaKAO gibi isimleri bulunduran Seorabeol Gaming karşısında 2-1 yenilmekten kaçınamamışlardı. Bu takımın aynı zamanda 2020 Challengers Korea Bahar Mevsimi’nin lig birincisi olduğunu da hatırlatalım.

Griffin ile SANDBOX Gaming’in karşılaştığı serinin kazananı 30 Nisan Çarşamba saat 10.00’da, LCK’de mücadele edecek son takım olmak için Seorabeol Gaming ile karşılaşacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir