League of Legends League of Legends Haberleri

Team Galakticos ve Oyunfor.Crew de yenişemedi

Şampiyonluk Ligi 2017 Yaz Mevsimi’nin üçüncü hafta, ikinci gün ikinci mücadelesinde henüz galibiyeti bulunmayan Galakticos ile ligde 3. sırada bulunan Oyunfor.Crew karşı karşıya geldi.

Serinin ilk karşılaşmasında iki takım da kitle kontrol ve alan hasarını öne çıkaran bir takım kompozisyonu kurmayı tercih etti. Erken oyunda takımların savaşlarındaki iletişim kopukluğu ve bireysel hataları göze çarparken 22. dakikada başlayan takım savaşınında alanı güzel kapatan, Taliyah ve Gragas ultilerini başarılı kullanan CRW 3 skor çıkararak Baron güçlendirmesini aldı fakat bu güçlendirmeyi etkili kullanamadı. Geç oyunda Baron etrafında dönen takım savaşlarında iyi pozisyon alan hatta rakiplerini eksiltmeyi başaran taraf CRW olmasına rağmen mean’ın çıkardığı yüksek hasara cevap vermeyi başaramayarak bir türlü istediğini alamadı. 50. dakikada başlayan takım savaşında GAL ekibini mean ve Soz Purefect adeta sırtladı. İki taşıyıcıyı bir türlü düşüremeyen CRW savaştan mağlup ayrılırken iki inhibitörünü  kaybederek oyunun hakimiyetini GAL’a verdi. Savaşlarda Caitlyn’i iyi koruyan GAL son takım savaşında 4 skor alarak 54. dakikada serinin ilk maçından galip ayrıldı.

Serinin ikinci karşılaşmasında ilk maçın aksine daha kontrollü bir maç izledik. İkinci maçta seçimini Tresh’ten yana kullanan Mocha etkili bir performans sergileyerek takımına katkıda bulunmayı başardı. Makro oyunu başarılı oynayan CRW orta koridor kulelerini düşürerek oyun hakimiyetini eline aldı. İlk maçtaki iletişim kopukluğunu çözdüğü anlaşılan CRW, üst koridorda Elwind’in Rare’i düşürmesini anında fırsata çevirerek 23. dakikada Baron güçlendirmesini aldı. Rare Elwind’in koridor ittirmesine bir türlü cevap verememesi GAL’ı büyük sıkıntıya sokarken ikinci maçta Fiora’yla adeta yıldızlaşan Elwind birebir takaslarda aldığı skorlarla rakibini eksilterek takımına büyük kolaylık sağladı. Baron güçlendirmesini etkili kullanan ve üst koridordan dört kişilik kuşatma yapan CRW, üst koridora Elwind’i gönderdi. Elwind’in Rare’i bir kez daha birebirde almasını fırsata çeviren CRW üç inhibitörü de açarak 26. dakikada kusursuz bir oyun sergileyerek serinin beraberlikle sonuçlanmasını sağladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir