League of Legends League of Legends Haberleri

Team Liquid, 100 Thieves’i yenerek NA LCS finallerine yükseldi

Team Liquid, 100 Thieves karşısında 3-1 galip gelerek NA LCS finallerine adını yazdırmayı başardı.

Henüz maç başlamadan 100T tarafı ilginç bir karar aldı.  Takım sezonun en kritik karşılaşmalarından biri olan bu yarı final mücadelesine tüm sezon boyu oynadıkları nişancı Cody Sun yerine akademi oyuncusu Rikara ile çıkmaya karar verdi. Cody Sun kendisine maçları evinden izlemesinin söylendiğini ve bu kararın koç ve yönetim ekibi tarafından verildiğini açıkladı.

Serinin ilk maçından galip ayrılan taraf 100 Thieves oldu. Karşılaşma oldukça yakın ilerlemiş olsa da 100T maçı kazanmayı başardı. Aphromoo Alistar oyunuyla galibiyette büyük bir pay sahibi oldu. Serinin ikinci maçından itibaren ise Team Liquid neden normal sezonu lider kapattığını göstermeye başladı. Seri boyunca en çok göze çarpan istatistiklerden bir tanesi de iki nişancı arasındaki minyon farkıydı. Kaybettikleri maç dahil olmak üzere her maç TL’nin süperstarı Doublelift, Rikara’ya karşı büyük bir üstünlük kurdu.

Seri 1-1’e geldikten sonra Team Liquid tabiri caizse frene basmadı. Üçüncü maçta sahneye Doublelift çıktı. Alt koridordaki üstünlüğünü tüm oyuna yaymayı başaran yıldız oyuncu 8-0-5’lik Varus performansıyla galibiyette en büyük rolü oynadı. Son karşılaşma ise belki de en tek taraflı mücadele idi. 100T her ne kadar elinden geleni denese de maç tamamıyla TL’nin kontrolündeydi. Alt koridoru her maç olduğu gibi bu maç da domine etmeyi başaran Team Liquid maçı kolayca kapatarak NA LCS finallerine yükselmeyi başardı ve Worlds’e gitmeyi garantiledi.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir