League of Legends League of Legends Haberleri

Team Liquid, FlyQuest’i yenerek finale yükseldi

LCS’te yarı final mücadelesini FlyQuest’e karşı 3-0 kazanan Team Liquid, finalde TSM’in rakibi oldu.

Normal sezonu lider olarak bitiren Team Liquid, çeyrek finalden gelen rakibi FlyQuest’e karşı zorlanmadı. LCS sistemine göre lig lideri TL, yarı finalde karşılaşacağı takımı seçebiliyordu. TSM ve FlyQuest arasında seçim yapması gerekn ekip daha güçsüz olan tarafa yöneldi. Oynanan maçlarda da neden böyle bir seçim yapıldığını açıkça gördük. LCS finali ise 13 Nisan tarihinde oynanacak. Bakalım bu mücadeleyi kazanıp MSI’a gidecek ekip hangisi olacak.

1. Maç

İlk maçta Team Liquid alt koridoru Sona-Taric seçimlerine gitti. Rakibinin ilk dakikada yaptığı hatayı iyi değerlendiren TL daha oyun başlamadan ilk kanı aldı. 15. dakikaya kadar başka aksiyon görmedik. İki takım da çok yavaş oynadı. FlyQuest, Jensen’i cezalandırmayı başarsa da Team Liquid haritanın diğer tarafında objektifleri toplamaya devam etti. FLY takım savaşlarını orta oyunda çok daha iyi oynayan taraf oldu. Bir süre üstünlüğü de elinde tutan ekip çok geçmeden birkaç hata yaptı. Bu hataları iyi değerlendiren TL, 39 dakikada ilk maçı kazanmayı başardı.

2. Maç

Serinin ikinci maçında FLY çok aktif bir erken oyun oynadı. Özellikle orta koridordan bir şeyler çıkarmaya çalışan ekip bunu başaramadı ve ilk kan Jensen’e gitti. FlyQuest, Nocturne-Galio kombosunu pek istediği gibi kullanamadı. Team Liquid takım savaşlarında çok daha iyi kararlar aldı. Doublelift ve Jensen üstünlüğü ele alınca rakibine şans tanımadı. Liquid ikinci maçı 24 dakikada kazanmayı bildi.

3. Maç

Son maçta Jensen koridorunda Pobelter’ı bire birde katletmeyi başardı. Bu maç Team Liquid adına serinin en kolay karşılaşması oldu denebilir. İlk iki maçın psikolojik yorgunluğu FLY adına bu maçın kilit noktası oldu. Xmithie, Santorin’e kıyasla daha aktif bir rota izledi. Jensen ise skorları toplayarak durdurulamaz hale geldi. Yavaş yavaş farkı açan Liquid objektifleri de topladı. En son Baron’u da alan ekip 31 dakikada maçı bitirip seriyi kazanmayı başardı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir