League of Legends

Team Liquid, LCS Yaz Mevsimi şampiyonu oldu

Riot Games

Finalde Cloud9’ı 3-2 ile geçen Team Liquid, LCS Yaz Mevsimi şampiyonu olmayı başardı.

LCS’te çekişmeli geçen normal sezonun ardından yine heyecanlı play-off maçları izliyoruz. Yarı finalde CLG’yi 3-1 geçen Cloud9 ve Clutch Gaming’i 3-2 mağlup eden son şampiyon Team Liquid mevsim finali karşılaşmasında karşı karşıya geldi. İnanılmaz bir çekişmeye sahne olan seride kazanan 3-2’lik skorla Liquid oldu. Ekip Worlds’e direkt olarak katılma hakkı kazandı.

1. Maç

Serinin ilk maçında Nisqy Veigar tercih etti. Svenskeren’ın agresif oyununa çok iyi yetişen Impact ilk kanı almayı başardı. Team Liquid alt koridoru ikiye ikide skor çıkarmayı başardı. Jensen da orta koridorda 20 minyonluk bir baskı kurunca Liquid erken oyunda yaklaşık 2000 altın öne geçti. Orta koridordaki yapılan savaşı Sneaky’nin yetişmesiyle kazanan Cloud9 aradaki farkı biraz eritti. TL ejderleri alarak geç oyuna yatırım yaptı. Karşılıklı harika oyunlar izledik. C9, Xin Zhao-Thresh combo’sunu iyi kullandı ve bu sayede oyunda kalabildi. Team Liquid makro oyunda daha iyi hamlalar yaptı ve Baron’u aldıktan sonra maçı kazanmayı başardı.

2. Maç

Svenskeren alt koridora yaptığı baskınla ilk kanı almayı başardı. Varlığını gösteren Svenskeren normal sezonda oynadığı gibi dominant bir performans sergiledi. Cloud9 erken oyunu çok iyi geçirdi. Bu sefer makro oyunda doğru hamleleri yapan taraf C9 oldu. Takımca haraket ederek doğru rotasyonları yapan ekip altın farkını açtı. Nisqy harika bir Irelia performansı sergiledi. Aradaki farkı açan C9, 29 dakikanın ardından maçı kazandı ve seride durum 1-1’e geldi.

3. Maç

Jensen bire birde çok iyi oynadı ve Nisqy’yi katlederek ilk kanın sahibi oldu. Svenskeren pozisyona yetişti ve dönüş skorunu aldı. Yapılan çete savaşları kafa kafaya geçti. Ejder savaşını kazanan C9 altını eşitledi ve momentumu aldı. Team Liquid’in hatalarını iyi değerlendiren C9 aradaki farkı açtı. 22. dakikada iyi bir pusu kuran ekip 3 skor alınca Baron da açık bir hedef haline geldi. Kuleleri düşüren Cloud9 dominant bir performansla Nexus’u düşürdü ve seride 2-1 öne geçti.

4. Maç

Licorice bire birde Impact’i katlederek ilk kanı almayı başardı. Impact mücadeleye kötü bir başlangıç yaptı. Cloud9 ise Koreli oyuncunun üstüne oynamaya devam etti. Erken oyun sakin geçti. İki takım da hata yapmamak adına agresif hamleler yapmadı. Team Liquid 2 Dağ Ejderi alarak erken oyunu önde bitirdi. Makro oyun savaşı izledik diyebiliriz. İnanılmaz akıl oyunları döndü. Orta koridorda yapılan savaşı kazanan Team Liquid önemli bir üstünlük yakaladı ve hata yapmayan ekip maçı kazanıp seriyi 5. maça uzattı.

5. Maç

Serinin son maçı sakin başladı. İki ekip de hata yapmaktan kaçındı. Alt koridordaki üçe üçü kazanan Team Liquid ilk kanı almayı başardı. TL erken oyunu iyi oynadı. Svenskeren bu süreçte etkisiz kaldı. Doublelift iyi bir Kai’sa oyunu geçirdi. Liquid aradaki farkı yavaş yavaş açtı. Skorları alan ekip kuleleri de düşürdü ve altın farkını 7000 civarına getirdi. Baron’u da alan ekip mücadeleyi kazanıp şampiyon olmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.