League of Legends

Team Liquid, yedek nişancısıyla ikide iki yaptı

Riot Games

Doublelift’in sağlık sorunları nedeniyle Vadi’ye Tactical ile inen Team Liquid, haftayı iki galibiyetle kapadı.

Sezon başında Broxah’nın yaşadığı vize sorularının ardından akademi oyuncusu Shernfire ile oynayan Team Liquid iyi bir başlangıç yapamadı. Oynanan 6 maçta sadece 2 galibiyet alabilen ekip, yıldız ormancısının dönüşüyle yükselişe geçti. Bunun üstüne bir kötü haber de Doublelift’ten geldi. Sağlık sorunları nedeniyle bu hafta oynayamayan nişancı yerini Tactical’a bıraktı. TL, Tactical ile çıktığı iki maçı da kazanmayı bildi.

Genç nişancı ilk maçında TSM’e karşı forma giydi. Koridor aşamasında Kobbe-Biofrost ikilisi önde çıkan taraf oldu. Genç Tactical’ın yanında CoreJJ gibi tecrübeli bir ismin bulunması Team Liquid’in yararına oldu. Koreli destek tecrübesini gösterdi ve gayet iyi bir performans sergiledi. Tactical’ın ellerindeki Miss Fortune da savaşlarda büyük iş yaptı.

Team Liquid bu haftanın ikinci galibiyetini 100 Thieves’e karşı aldı. Tactical bu mücadelede tek kelmiyle muazzam oynadı. TL alt koridoru oyun başında aldığı iki skorla çok büyük bir üstünlük yakaladı. Bu üstünlüğü maç boyunca kaybetmeyen ekip aradaki farkı iyice açtı. Tactical ve CoreJJ ikilisi bu üstünlüğün baş mimarlarıydı. Tecrübesiz nişancı LCS’teki ilk haftasında gayet sağlam iki performans sergiledi.

Bu galibiyetlerin ardından Team Liquid üst üste 3. maçını kazandı. 4. sırada yer alan ekip bu sezon 6 galibiyet 6 mağlubiyet aldı. TL’in gelecek hafta hangi nişancıyla oynayacağı henüz netlik kazanmadı. Ancak bu hafta gördük ki nişancıların hangisi olursa olsun takım performansında büyük farklılıklar yaşanmıyor.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.