League of Legends League of Legends Haberleri

Team Secret, Lowkey Esports’u satın aldı

Espor sektörünün köklü organizasyonlarından Team Secret, Vietnam merkezli takım Lowkey Esports’u satın aldı.

Dota 2 ve Counter Strike: Global Offensive gibi oyunlarda adını duyurmayı başaran Team Secret, sektördeki ağını genişletmek adına yaptığı çalışmalarını sürdürüyor. CS:GO’da bir süre mücadele ettikten sonra kadroyu dağıtan ekip, 2020 yılıyla yeniden sahneye dönme kararı almıştı. Büyük başarılar gelmedi ancak farklı oyunlara yönelme çalışmaları tam gaz devam etti. Secret, Vietnam merkezli espor takımı Lowkey Esports’u satın aldığını duyurdu. Organizasyon bundan sonra VCS’te mücadele edecek.

Lowkey Esports geçtiğimiz Yaz Mevsimi’nde lige katıldı. Ondan önceki isimleri Friends Forever Gaming’di. FFG ismiyle büyük başarılar elde edilmedi. İkici ligle birinci lig arasında mekik dokuyan ekibin en büyük başarısı mevsimi 3. sırada bitirmek oldu. Lowkey Esports adını aldıktan sonra ise bir mevsim mücadele etme şansı bulan organizasyon final oynama başarısı gösterdi. Ekip Worlds’e katıldı ancak turnuvaya ön elemelerde veda etti.

Team Secret, Avrupa merkezli bir organizasyon. 2014 yılında kuruldu ve sektörde sayısız başarıya imza attı. Yönetim gayet tecrübeli ve yetenekli isimlerden oluşuyor. Avrupa merkezli organizasyonun Vietnam’da takım satın alması kafalarda soru işareti yarattı. Ligin hali hazırda GAM Esports gibi çok güçlü bir takım var. Team Secret’ın bu ekibe kafa tutup tutumayacağı ilerleyen sezonlarda belli olacak.

Ekibin ilk LoL kadrosunda Lowkey’den kalan birçok oyuncu var. Mevsim sonunda transfer yapılıp yapılmayacağını göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir