Team Solo Mid, şampiyonluk iddiasını sürdürüyor League of Legends League of Legends Haberleri

Team Solo Mid, şampiyonluk iddiasını sürdürüyor

Kaybedenler grubunda Dignitas’ı 3-0’lık bir skor ile elemeyi başaran Team Solo Mid, şampiyonluk yarışındaki iddiasını sürdürmeye devam etti.

TSM, o kadar kolay pes etmeyeceğini tüm LCS izleyicilerine gösterdi. 1. turda Golden Guardians karşısında aldığı 3-0’lık yenilgi sonrasında, playoff şansını sürdürebilmek için, kaybedenler grubunda, ligi yedinci sırada bitiren Dignitas’ın rakibi olmuştu. Karşılaşmadan 3-0’lık bir skorla ayrılan TSM, adını üçüncü tura yazdırmayı başardı.

Temsilcimiz Sergen “Broken Blade” Çelik’in de kadrosunda bulunduğu Team Solo Mid, geçtiğimiz Bahar Mevsimi’nin lig aşamasını 9 galibiyet, 9 mağlubiyet ile beşinci sırada bitirmişti. Playofflarda yarı finale kadar yükselen LCS ekibi, FlyQuest karşısında aldığı 3-2’lik yenilgi ile şampiyonluk yarışına veda etmişti.

Yaz Mevsimi’nin lig aşamasını ise 12 galibiyet, 6 mağlubiyet ile dördüncü sırada bitiren takım, playofflara birinci turdan karılmaya hak kazandı. Golden Guardians karşısında aldığı 3-0’lık mağlubiyet sonucunda kaybedenler grubuna düşen Team Solo Mid, kaybedenler grubunda Dignitas’ı 3-0 yenerek şampiyonluk yarışındaki yerini korudu.

Dignitas’ın 2020 sezonu ise pek iyi başlamadı. Lig aşamasında aldığı 8 galibiyet ile Bahar Mevsimi’nde playofflara kalamayan takım, Yaz Mevsiminde kendini son sıradan playoff potasına soktu. Lig aşamasındaki sıralamasından dolayı direkt kaybedenler grubundan başlayan Dignitas, bugün çıktığı TSM karşılaşmasından mağlubiyetle ayrılarak şampiyonluk iddiasını kaybetti.

3. turda mücadele edecek diğer takımın belirleneceği Evil Geniuses – 100 Thieves karşılaşması bu akşam saat 23.00’de gerçekleşecek. Turun geri kalan üyeleri ise 2. turun mağlupları olacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir