League of Legends

Team SoloMid’in yeni koçu Zikz oldu

Riot Games

Büyük beklentileri karşılayamayan ve kabus gibi bir Yaz Mevsimi geçiren Team SoloMid, koç pozisyonuna Zikz’i getirdi. 

2018 yılı TSM için oldukça kötü geçti. G2’den “Batı’nın en iyi alt koridoru” Zven-Mithy’yi transfer ettikten sonra NA LCS şampiyonluğunun en büyük adaylarından birisi haline gelen takım ne yazık ki iki mevsimde de final dahi görmedi. Takım, Yaz Mevsimi’nde çaylak MikeYeung’u ormancı rolüne getirdi fakat kısa bir süre sonra akademi takımından Grig’i as takıma çekti. Immortals’ın koçu SSONG’u da takımın başına getiren Regi’den hem topluluğun hem de profesyonel oyuncuların beklentileri büyüktü.

Hayal kırıklıklarının ardından koçla yollarını ayıran Team SoloMid, daha önce CLG’nin başında bulunan Zikz’i takıma dahil etti. CLG’nin en başarılı zamanlarında takımın koç görevini üstlenen Zikz’in iki NA LCS şampiyonluğu ve bir MSI finali başarısı bulunuyor. Baktığımızda kadronun şu anki en büyük problemi shotcall yapacak bir lider eksikliği. Zira yetenek bakımından batının belki de en iyi oyuncularına sahip olan TSM’in bu yönde bir sıkıntısı bulunmuyor. Anlamsız üs yarışı kararları, koridor aşamasındaki avantajın orta oyunda objektiflere dönüştürülememesi ve konsantrasyon eksiklikleri TSM’in en büyük problemleri arasında yer alıyor.

Koç Zikz’in neler başaracağını hep birlikte göreceğiz. CLG’deki “arkadaşlık” havasını TSM’de tekrar canlandırma ihtimali bulunan koçun bunu başardığı takdirde kadroyu başarıdan başarıya koşturacağına ise hiç şüphe yok. Yayınlanan videoda takım ile kendi vizyonunun uyuştuğunu söyleyen koça başarılar diliyoruz.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.