League of Legends League of Legends Haberleri

Team Turquality, Kore’den oyuncu arıyor

League of Legends Türkiye sahnesinin sevilen ve başarılı ekiplerinden olan Team Turquality, yeni sezon kadrosunu kurmak için kolları sıvadı.

Geçtiğimiz yıl kadroda yer alan isimlerden Rawbin, Revanche, Xyraz gibi isimlerle yeni sezonda devam etmeyecek olan Team Turquality ekibi, oyuncu arayışlarına başladı. Oyun ve e-Spor dünyasının önde gelen medya kuruluşlarından olan Gosu Gamers’da yer alan habere göre Kore’de oyuncu arayan TT, iddaalı bir kadro kurmaya hazırlanıyor. Kore’de profesyonel olamamış ve kendini kanıtlamamış ama hali hazırda yüksek seviyede League of Legends oynayan oyuncuların takıma katılmasına ve isim yapmasına fırsat veren Team Turquality’nin hamlesi ligin seyrini değiştirecek türden.

Kore’nin son yıllarda en başarılı League of Legends takımlarını çıkarması ve en iyi oyuncuların Kore’de bulunması takımların gözünün ülkeye çevrilmesinde en büyük etken. Avrupalı takımların geçen sene bir çok Koreli oyuncuyu transfer etmesinin ardından ülkemizde de bu yönde atılımı yapan ilk takım TT oldu. Kadrosunda sadece LongB ve Un1tback’i tutabilen Team Turquality ekibinde üç pozisyonda açık bulunuyor. Koreli oyuncuların takımın Facebook ve Twitter sayfasından takım yönetimiyle iletişime geçebileceğinin yer aldığı haberde, Türkiye kültüründen ve TT ekibinden söz ediliyor.

Koreli oyuncuların Türkiye’ye gelip gelmeme konusunda ne düşündüğü henüz bilinmiyor olsa da, uzun süredir iki ülke arasında oldukça iyi giden ilişkilerin ve karşılıklı sevginin, yabancı oyuncuları ülkemize çekebileceğini düşünüyoruz. Ek olarak Kore’deki e-Spor federasyonu olan Kespa’nın oyunculara ödenen maaşlara kısıtlama getiriyor oluşu da Koreli League of Legends oyuncularının farklı ülkeleri deneme ihtimalini arttırıyor.

Kore’ye yapılan bu hamle, olumlu sonuçlandığı takdirde Türkiye Ligi’nin kalitesinde hatırı sayılır bir artış sağlayabileceği gibi, ülkemizdeki profesyonel sahnenin büyük ligler seviyesine yaklaştığını gösteriyor. Gosu Gamers’ın da belirttiği gibi, bu sene talihsizlikle sonuçlanmış olmasına rağmen çoğu zaman Wildcard’ı domine eden ülkemiz takımlarının kendilerini Dünya Şampiyonası’nda gösterme ihtimali oldukça yüksek.

Şimdilik ne olacağına dair net bir fikir sunmamız mümkün olmasa da, TT’nin bu hamlesi Türkiye League of Legends e-Spor sahnesi adına çok büyük bir olay. Ülkemizde profesyonel sahneyi domine eden Dark Passage’a ve güçlü kadrosu ile profesyonel desteği sayesinde ilk yılından ligin korkulan ekiplerinden olan Beşiktaş’a artık dur demek isteyen TT ekibinin nasıl bir kadro oluşturacağı merak ediliyor.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir