League of Legends League of Legends Haberleri

Team Turquality, Koreli iki oyuncu ile anlaştı

Türkiye Şampiyonluk Ligi’nin köklü takımlarından Team Turquality, kadrosuna iki Koreli oyuncuyu transfer etti.

TT ekibinin Kore’de oyuncu aradığı geçtiğimiz aylarda gündeme gelmişti. Aradan geçen bu sürenin ardından takımın yeni kadrosu belli olmaya başladı. Ligin köklü ekibi Xyraz ve Rawbin ikilisinin yerini Koreli oyuncular ile doldurdu. Üst koridora Fencer, ormana da Reach adında iki oyuncuyu transfer eden Team Turquality böylece bir ilki gerçekleştirdi. 2015 sezonunda Avrupa’dan ülkemize birçok oyuncu transferinin gerçekleşmiş ve bazıları takımına çok iyi katkı sağlarken bazı isimler de eli boş dönmüştü. TT takımının bu hamlesi ise Uzak Doğu’dan ülkemize ilk oyuncu transferi olma özelliği taşıyor.

https://www.facebook.com/teamturquality/photos/a.309314825755961.73779.187648457922599/1185404804813621/?type=3&theater

Fencer ve Reach hakkında henüz hiçbir bilgi yok. İki oyuncunun da nasıl bir oyun tarzı olduğunu veya Kore’de hangi seviyelere kadar yükseldiklerini bilemiyoruz. Buna benzer bir durumu da 2015 yılının başında Fnatic bizlere yaşatmıştı. Kadrosu dağılan Fnatic Kore’den daha önce adını hiç duymadığımız Huni ve ReignOver ikilisini takıma getirmişti. Bundan sonraki süreçte ise Fnatic’in inanılmaz performansında bu iki oyuncunun katkısı çok büyük olmuştu. Team Turquality’nin de aynı katkıyı yeni Koreli oyuncularından alıp alamayacağı hakkında yorum yapmak bu aşamada çok zor. Fencer ve Reach hakkında hiçbir bilgi olmaması da tahmin ya da yorum yapmayı zorlaştıran etkenlerden.

2015 sezonunun ardından TT adına en akılda kalan nokta kuşkusuz İsveçli Xyraz ve Rawbin ikilisi olmuştu. İki oyuncun hem bireysel performansı hem de arasındaki uyum takımı ayakta tutan etmenlerdendi. Bu noktada ise akılda tek bir soru oluşuyor; Fencer ve Reach, İsveçli ikilinin performansının üstüne çıkabilecek mi? Bunu başarabilirlerse Team Turquality’nin 2016 sezonunun iddialı takımları arasında yer alabilir. Son olarak takımın ayrıca Koreli bir koç transferi yaptığını da belirtelim.

editor
e-Spor hayranı ve profesyonel sahnenin takipçisi biraz da weirdo.

1 Comment

  • Kobalt Try 17 Aralık 2015

    teşekkürler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir