League of Legends League of Legends Haberleri

Telekom Savaşları’nın galibi SKT T1 oldu

Kore ligi LCK’de son haftanın 3. gününde iki seri oynandı. Günün sonucu en çok merak edilen mücadelesinde SKT ile KT Rolster karşı karşıya geldi.

İki takım sahibinin de bir telekom şirketi olmasından ötürü “Telekom Savaşları” adı verilen SK Telecom T1 – KT Rolster rekabetinden kimin üstün çıkacağı merakla bekleniyordu. Art arda aldığı kötü sonuçların ardından geçtiğimiz hafta itibariyle toparlanma sürecine giren SKT, onun kaybettiği haftalarda liderliği ele geçiren KT karşısına mutlak galibiyet hedefiyle çıktı. İlk maçta Cho’gath ile etkili olan Huni, takımının seriyi 1-0’a getirmesinde önemli pay sahibi oldu. Üç Dağ Ejderi, bir Alev Ejderi ve bir de Baron alan SKT, bu güçlendirmeler ile 33 dakikada mücadeleyi sonlandırmayı başardı. Huni’nin Taliyah’ı “yutuşu” izlemeye değerdi:

https://www.youtube.com/watch?v=51lIhUbzdTE

Serinin 2. maçında üst koridora Rumble alan SKT, bu şampiyonu Untara’nın çok daha iyi oynuyor olmasına rağmen Huni’ye yer verdi. Bunu da şampiyonun seçiminin son anda yapılmasına yani daha önceden kararlaştırılmış bir tercih olmamasına bağlayabiliriz. Bu mücadele sonrası seriye eşitlik getiren KT, rakibini adeta vadiden sildi. Yalnızca Huni’nin iki skor alabildiği SKT tarafında geri kalan oyuncular maçı skorsuz bitirdi. Ancak son maç SK Telecom yeniden toparlanmayı başardı. Ormanda Zac ile oldukça etkili olan Peanut sayesinde öne geçen ekip maçı koparmayı bildi. Son iki karşılaşmada Lucian oynayan Faker’ın da çok etkisiz olduğunu belirtmekte yarar var. Bu sonucun ardından galibiyet sayısını 12’ye çıkaran SKT, son gün oynayacağı seriyi de kazanırsa üst sıralardan birini yakalayabilecek. Zira ligin kapanış karşılaşması 2. sırayı paylaşan Samsung ile Longzhu gaming arasında oynanacak.

espor yazarı, avukat

2 Comments

 • Harun Selman Karakaş 8 Ağustos 2017

  İyi günler,
  Takıldığım tek bir nokta var o da “Serinin 2. maçında üst koridora Rumble alan SKT, bu şampiyonu Untara’nın çok daha iyi oynuyor olmasına rağmen Huni’ye yer verdi.” ifadesi. Afedersiniz ama Huni’nin dünyanın en iyi rumble oyuncularından birisi(belki de en iyisi) olduğunu bilmeyecek kadar bilgisiz olmamalısınız. 2. Maçta Huni’nin kötü bir performans sergilemiş olmasının asıl sebebi Huni’nin rumble ile kötü oynamış olması değil SKT ve Huni’nin beklemedikleri bir şekilde üst koridorda kamplanmasıdır. SKT buna hazır değildi ve Huni kötü oynamış gibi gözüktü fakat sergilediği performansta kendisinin yapabileceği bir şey maalesef yoktu. SKT beklemediği yerden avlandı diyebiliriz. 3. Maça gelecek olursak Huni neden Untara ile yer değiştirdi diye soracak olursanız pro maçlarda mentalite çok önemlidir bir oyunu kaybettikten sonra oyuncu değişikliği yapmak takıma yeni bir umut verir ve kazanmak için gerekli olan ateşi körükler. Bu sözleri kendi yorumlarımla yazmadığımı Cloud9’ın koçu Reapered’dan alıntı yaparak aktardığımı belirtmek isterim. Ayrıca mümkünse makalenizdeki bu yanlışı düzeltmenizi arz ederim.
  Teşekkürler…

  • Enes Altunbaş 9 Ağustos 2017

   Bu sezon SKT Huni ile 16 maça, Untara ile de 25 maça çıktı. Oyuncuların performanslarını kıyasladığımızda Untara’nın çok daha verimli olduğunu görüyoruz. Bu oyuncunun çıktığı maçların %76’sını kazandı SKT. Huni’nin şans bulduğu karşılaşmalarda ise bu oran %44’e düşüyor. Kimse Huni’nin Rumble yeteneklerini sorgulayamaz zaten. Ancak her maçta koridordan altında oldukça geride çıkan Huni’nin kötü bir sezon geçirdiğini, Untara’nın hem Rumble hem de diğer şampiyonalarla iyi bir grafik yakaladığını söylememizde sakınca yok diye düşünüyorum. Teşekkürler yorumunuz için.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir