League of Legends League of Legends Haberleri

Tianci, INTZ eSports’a transfer oldu

LPL’de RNG forması giyen Çinli üst koridor Tianci, CBLOL ekiplerinden INTZ eSports’a transfer oldu.

Taraftar kitlesinin en geniş olduğu bölgelerden biri olan CBLOL’de ciddi yatırımlar yapılmaya devam ediliyor. İkinci lig olan BRCC’deki Revolta ve Sky gibi oyuncuların yanı sıra birinci ligdeki takımlar da önemli isimler kadrosuna katmaya devam ediyor. Pain Gaming daha önce Key ve SeongHwan’ı kadrosuna kattığını duyurmuştu. Buna karşılık olarak yabancı hakkını Çinli bir oyuncudan yana kullanmaya karar veren INTZ eSports, son olarak RNG forması  giyen Tianci ile anlaşmaya vardı.

Kariyerinin tamamını Çin’de RNG organizasyonu altında geçiren Tianci LPL, LSPL ve LDL’de mücadele etme fırsatı yakaladı. LPL birinci lig, LSPL eski yükselme ligi ve LDL ise akademi ligi olarka düşünebiliriz. Geçtiğimiz sezon AmazingJ’in düşük performansının ardından as kadroda yer bulan Tianci, bu noktada uzun bir süre kalamamıştı.

Çin ekonomi olarak dünyanın en önde gelen ülkelerinin başında geliyor. Teknolojiye yapılan yatırım ve halkın bu yöndeki istek ve arzusu esporun gelişimi için çok önemli bir rol oynuyor. Zielenme sayıları ve lig içinde dönen paralar dünyanın hiçbir bölgesinin yaklaşamayacağı yönden desek yanlış olmaz. Bu ekosistemden çıkmış bir oyuncunun CBLOL’de oynaması için ciddi bir kontrata imza atmış olabileceği düşünülüyor.

INTZ eSports gelecek yıl için ikinci yabancı hakkını kullanacak mi henüz bilinmiyor. Takımın kadrosunda micaO ve Envy gibi yıldız oyuncular yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir