League of Legends League of Legends Haberleri

TOP Esports, çeyrek finalede Invictus Gaming’in rakibi oldu

LPL playofflarının ikinci turunda Team WE ile karşılaşan TOP Esports, rakibini 3-1 yenerek çeyrek finalde Invictus Gaming’in rakibi oldu.

LPL’de ikinci tur karşılaşmaları başladı. Çin’in Griffin’i olarak görülen çaylaklar takımı eStar’ın peri masalını sonlandıran Team WE, şampiyonluk hayallerine veda etti. İlk maçı kaybettikten sonra toparlanmayı başaran TOP Esports ise art arda üç maç birden kazanarak çeyrek finale adını yazdırmayı başardı.

Her iki tarafın da hatalar yaptığı bir seri oldu. Öyle ki bunlardan bazıları maç kaybettiren türdeydi. yuyanjia’nın ilk maçta, Blitzcrank ile rakiplerinin ortasına dalması bu hatalardan birisi.

Seride gördüğümüz tek jeneriklik hareket, JackeyLove’ın dördüncü maçta çaldığı Baron güçlendirmesiydi. Takdire şayan birçok güzel harekete tanık olsak da özellikle, TOP Esports’un maça dönmesini sapladığı için öne çıkan oyun bu oldu.

TOP Esports’un ikinci tur başarısı ile yetenekli nişancı JackeyLove’ın şampiyonluk hayalleri hala devam ediyor. Geçtiğimiz sezonun sonunda, birlikte Dünya Şampiyonluğu yaşadığı takımından ayrıldıktan sonra bir süre takımsız kalmıştı. Genç yıldızın çeyrek finaldeki rakibi, eski takımı Invictus Gaming olacak.

Seriyi 3-1 kazanarak Invictus Gaming’in rakibi olma hakkı kazanan TOP Esports, çeyrek finalde yarışacak üçüncü takım oldu. Kalan son takım ise yarın saat 12.00’da Edward Gaming ile FunPlus Phoenix arasında oynanacak mücadelenin sonucuna göre belirlenecek. Karşılaşmanın kazananı, ise çeyrek finalde JD Gaming ile yüzleşme hakkını kazanacak.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir