League of Legends League of Legends Haberleri

Tore, Excel Esports’a transfer oldu

Son olarak Splyce forması giyen Norveçli destek Tore, LEC ekiplerinden Excel Esports ile anlaşmaya vardı.

Bu yıla kadar Norskeren ismiyle mücadele eden oyuncu sezonun sona ermesiyle Splyce’tan ayrıldı. Sezon öncesi dönemde ismini Tore olarak değiştiren desteğin sıradaki durağının neresi olacağı merakla bekleniyordu. Splyce ile son mevsiminde Worlds’e katılan isim gruptan çıkıp çeyrek finalde SKT’ye karşı oynamayı başarmıştı. Tore, başarılı geçen mevsimin ardından takımdan ayrıldı ve gelecek sezon için bir başka LEC ekibi Excel Esports ile anlaşma sağladı.

İlk LEC tecrübesini Team ROCCAT ile yaşayan oyuncu buradan önce Schalke 04 formasıyla EU CS şampiyonluğu yaşadı. ROCCAT serüveninin ardından Splyce ile anlaşan Norveçli destek, kariyerinin en tepe noktasına burada ulaştı. Splyce ile ilk mevsiminde play-off’lara katıldı ve çeyrek final oynadı. Geçtiğimiz Yaz Mevsimi’nde Bölge Finalleri’nde ikinci olan oyuncu Worlds’e katılmayı başardı.

Worlds genelinde Kobbe ile fena olmayan bir performans sergileyen Tore, takımının grup aşamasını başarıyla tamamlamasında önemli bir rol oynadı. Destek zaman zaman hatalar yapsa da genele vurulduğunda önemli bir tecrübe edindi. Splyce, çeyrek finalde SKT’ye 3-1 mağlup oldu ve turnuvaya veda etti. Sezonun sona ermesiyle takımdan ayrılan Tore, gelecek sezon için Excel Esports ile anlaşmaya vardı. Norveçli destek gelecek mevsim Patrik ile birlikte alt koridorda yer alacak.

Excel Esports geçtiğimiz mevsime kıyasla daha iddialı bir kadro kuracak gibi gözüküyor. Bakalım takımın performansı nasıl olacak?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir