League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün: CRW-AUR

Şampiyonluk Ligi’ne verilen bir haftalık IEM Katowice arasının ardından heyecan tam gaz devam ediyor. 2017 Kış Mevsimi 6. hafta 1. gün ilk karşılaşmasında Oyunfor.Crew, Team AURORA’yla karşı karşıya geldi.

Yapmış olduğu Taikki ve Atom transferlerinden sonra formunu yakalayan Team AURORA, altıncı hafta mücadelelerinde orta koridorda React ile Vadi’ye inecek. Geçtiğimiz hafta Avenuee’nün orta koridordan ayrılıp koç rolüne geçtiğini açıklayan AUR, bu role daha önce Oyunfor.Crew’da forma giyen React’ı getirmişti. Eski takımı ile karşılaşacak olan React’ın göstereceği performans bugün AUR’un oyununda belirleyici olacak. Öte yandan Oyunfor.Crew ise istikrarsız bir oyun sergilemesine rağmen puanları almayı başarıyor. 16 puanla üçüncü sırada olan CRW, 15 puanla dördüncü sırada olan rakibi karşısında üç puana ulaşarak hem rakibiyle arasındaki puan farkını arttırmak hem de ikincilik takibini bırakmamak niyetinde . Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Oyunfor.Crew 0-1 Team AURORA

İlk karşılaşmanın yasaklama seçim ekranında iki ekip de kitle kontrolü nispeten sınırlı kompozisyonlara yönelmeyi tercih etti. CRW, Godbro’ya imza şampiyonu Ekko’yu alırken React’in ellerine ise Vladimir seçildi. Metanın en güçlü ormancısı durumunda olan ve yasaklanmayan Graves ise Taikki tarafından seçildi. İlk kan, dakika 1.40’da Thresh ve Kalista’ya tek başına yakalanan Nami’den geldi. Bu pozisyondan sonra alt koridorda üstünlüğü tamamen ele geçiren Ruve & Zergsting ikilisi Graves’in de yardımıyla Nami’yi beş dakika içerisinde toplamda üç kez öldürmeyi başardı.  Erken oyunda iki takım da objektiflere yönelik rotasyona girerken çatışmadan uzak durmaya çalıştılar. CRW, dakika 21’de alt koridor ikinci kulesine üç kişilik ekiple rotasyon yapan AUR üyelerini fırsat bilip Baron girişiminde bulundu. Gragas ve Vladimir’le Baron’u durdurmaya çalışan AUR, bunda başarılı oldu ve hem dört kişiyi Baron’un yardımıyla katletti hem de canı 700 olan Baron’u almayı başardı. Bu sırada alt koridordaki üçlü de inhibitöre dayandı ve alt inhibitörü aldı. Baron güçlendirmeli minyonlarla Nexus kulelerini de düşüren AUR üyeleri Nexus’a vurmaya başladı; ancak yeniden doğan CRW ekibi Nexus’u savunmayı başardı. Dakika 23’de CRW üssünde yaşanan takım savaşında dört kişiyi öldüren AUR, rakibinin yaptığı Baron hatası sayesinde ilk oyunu kazanan taraf oldu.

Oyunfor.Crew 0-2 Team AURORA

Serinin ikinci maçında CRW ekibi ilk maçtakine benzer bir şekilde kitle kontrolden uzaklaşarak hasar ağırlıklı şampiyonlara yöneldi. Rumble-Kha’Zix-Azir tercihi CRW’den gelirken Shen-Elise-Taliyah seçimleri AUR’dan geldi. Karşılaşmada ilk kanı dakika 4’te Rumble’a yaptığı baskın sonucu Elise aldı. Erken oyunda iki takım da çete savaşlarından çekinmezken Taliyah + Shen ultileri sayesinde yaşanan savaşlarda avantajı sağlayan taraf AUR oldu 17. dakikada Alev Ejderi için yaşanan takım savaşında CRW’den üç kişi düşürülürken AUR iki üyesini kaybetti; ancak Alev Ejderi’nin sahibi oldu. Bu pozisyona kadar oyun kontrolü dengeli ilerlerken bu pozisyon sonrasında kontrol bütünüyle AUR tarafına geçti. Dakika 24’te orta koridorda yaşanan takım savaşında önce Kha’Zix, ardından ise Azir gri ekranı gördü. Rakibinin iki üyesinin eksik olmasını fırsata çeviren AUR, 25. dakikada Baron’u almayı başardı. Güçlendirmeyi alan AUR, alt koridor inhibitör kulesini düşürmeyi başardı. 32 .dakikada Taliyah ultisi ve Elise’ın attığı koza sayesinde Azir + Cait’i düşüren AUR, Nashor’u bir kez daha aldı. Sonrasında açık olan alt koridor inhibitörü düşürüldü. 37. dakikada üst koridor kuşatmasına girişen AUR, Blitzcrank’ın attığı roket el sayesinde Azir’i saniyesinde haritadan silerek üst koridor ve orta koridor inhibitörlerini de düşürdü. 39. dakikada rakibinin Kadim Ejder’i almasını engellemek isteyen CRW, takım savaşında katliama uğrayarak ikinci oyunu da kaybetti.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir