League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 3. Hafta 1. Gün: GS-GAL

Heyecanla devam eden Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde 3. hafta mücadeleleri başladı. Günün ilk serisi GS-GAL arasında oynanırken, GS’de cezası olan Broken Blade’in yerine Yükselme Ligi’nde mücadele eden Smoke Vadi’ye indi. 

2017 Kış Mevsimi’nde 3. hafta 1. gün serilerinde ilk maçta Galatasaray Espor ve Team Galakticos karşı karşıya geldi. Ligin sürpriz takımı Galakticos geçtiğimiz hafta SuperMassive’i yenerek ilk galibiyetini almış, GS ise derbiden beraberlikle ayrıldıktan sonra HWA’ya yenilmişti. Günün ilk serisinin özeti şu şekilde:

Galatasaray Espor 1-0 Team Galakticos

Serinin ilk maçında farklı bir seçim yasaklama ekranı izledik. GS’den Aatrox yasağı gelirken GAL, LB yasağını yapmayarak rakibine şampiyonu hediye etti. Nautilus ve LeBlanc yerine Kha’Zix ve Bard’ı önemseyen GAL, oyunun erken dakikalarında fırtına gibi esti. Alt koridorda 5 kişi ile ilk kanı ve ilk kule kanını alan GAL, ne yazık ki bu proaktif oyununu sürdüremedi. Harita rotasyonu konusunda ilk 15 dakika çok iyi bir performans gösteren takım, 1-3-1’e döndükten sonra harita görüşünü sağlayamadı ve GS’ye skorlar verdi. Bard’ı kuzey ormanda yakaladıktan sonra Baron yemleyen GS, orta koridorda Mean’i öldürdükten sonra Baron’a başladı ve 24. dakikada güçlendirmeyi aldı. Baron güçlendirmesi ile de oyun adeta bir kitap gibi GS’ye açıldı. Sistematik bir şekilde tüm inhibitörleri açan ekip, 33. dakikada tekrar Baron’a başladı. Minyonlar GAL’ın Nexus’unu yıkarken GS Baron’u ve iki skoru hanesine yazdırdı. Takım, orta koridordan ilerleyerek karşılaşmayı tamamladı ve 1-0 öne geçti.

Team Galakticos 0-2 Galatasaray Espor

Serinin ikinci maçında ise GS, ilk maçta sergilediği güzel oyunu devam ettirdi. Oyunun ilk dakikalarında üst koridorda 1-1 takas gerçekleşirken, ilk kanı döken taraf GS oldu. Revanche’ın orta koridora yaptığı baskında harika Sıçra tahmini GAL’a 1 skor daha kazandırsa da, oyunun hakimi maçın başından itibaren GS’ydi. GAL için işler üst koridorda başlayarak kötü gitmeye devam etti. Brolia, Camille ile baskınlarda sersemletmeleri kaçırınca hem rakibine skor verdi, hem de bireysel olarak geri düştü. GAL’ın ormanında görüş üstünlüğü sağladıktan sonra tuzaklar kuran ve buradan skorlar alan GS, 21. dakikada Baron başladı. Güçlendirmeyi aldıktan sonra 4 skor daha çıkaran GS, sistematik bir şekilde ilk maça benzer GAL’ın tüm inhibitörlerini yıktı ve 27. dakikada karşılaşmayı tamamlayarak seriyi 2-0 bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir