League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün: DP-GAL

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’ne 3. hafta mücadeleleriyle devam edildi. İkinci günün son serisi DP ve GAL arasında oynandı.

İlk günde Singed seçimiyle izleyenleri heyecanlandıran Galakticos, Galatasaray Espor karşısında mücadeleden mağlup ayrılmıştı. Lige iyi başlayan ancak daha sonra ligin son sırasına kadar düşen  Dark Passage.BKM Express de Fenerbahçe Espor karşısında bozguna uğramıştı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Dark Passage.BKM Express 0-1 Galakticos

İlk maçın seçim yasaklama ekranında mavi tarafta yer alan Dark Passage.BKM Express, ilk olarak Varus almayı tercih etti. Galakticos ekibi buna Kha’zix ve Shen ile karşılık verirken, üst koridor için Hioss Kennen kilitledi. Maçtaki ilk kan skoru alt koridorda bir anda dört kişi olan Galakticos’a gitti. Holyphoenix’i kesmeyi başaran Mean, 400 altını cebine koydu. Bunun ardından tek tek skorları almaya devam eden Galakticos’a Dark Passage.BKM Express kule ve Ejder alarak yanıt vermeye çalıştı. 20. dakikaya kadar hiç skor alamayan ekip, maçı da bu dakikada aldığı tek skorla bitirdi. Hioss’un koridorda Shen’e karşı beklenen baskıyı kuramaması, Kou’nun Ivern’den daha etkili bir oyun ortaya koyması ve DP’nin bir türlü koordine olmayı başaramaması sonucunda Galakticos ilk maçtan galibiyetle ayrıldı. Kadim Ejder ve Baron’u alan ekip, bu güçlendirmelerle tek seferde oyunu bitirmeyi başardı. 40 dakika süren maçta Bard ile yetenek tutturma konusunda oldukça sıkıntı yaşayan Revanche da mücadeleyi skor vermeden tamamladı.

Galakticos 1-1 Dark Passage.BKM Express

İlk seçim hakkı kendilerinde olan Galakticos ekibi, yasaklanmayan Camille’i  ilk tercihte kilitledi. Buna karşılık olarak Hioss üst koridora Fiora aldı ancak Galakticos Maokai seçerek Camille’i ormana gönderdi. Rakibine Ryze’ı kaptıran ve ikinci yasaklama aşamasında Cassiopeia ile Corki’yi kaybeden Dark Passage.BKM Express, Immortoru’nun ellerine Orianna vermeyi tercih etti. Alt koridorda baskı kuran DP, aldığı skorlarla HolyPhoenix’i öne geçirmeyi başardı. Oyunun hemen başında dört skor alan başarılı nişancı bir anda çok güçlendi. Galakticos buna üst koridorda yaptığı kule altı baskınlarla karşılık vererek bir nebze başarılı oldu diyebiliriz. İkinci Alev Ejderi’ni rakibe vermek istemeyen ekip, güçlendirmeyi aldı ancak tüm takım üyelerini burada çıkan savaşta kaybetti. 27. dakikada Baron alan Dark Passage.BKM Express, 5 bin altın öne geçti. Kısa süre içerisinde farklı yerlerde yalnız yakalanan Galakticos üyeleri rakibine skorlar verince, DP 30. dakikada maçı bitirmeyi başardı. Mücadelenin yıldızı ise 10-1-4’lük Varus oyunuyla HolyPhoenix oldu.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.