League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 3. Hafta 2. Gün: HWA-FB

Heyecanla süren Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’ne 3. hafta mücadeleleriyle devam edildi. Günün ikinci serisi HWA ve FB arasında oynandı.

1907 Fenerbahçe Espor haftanın ilk gününde dominant bir oyunla Dark Passage karşısında galip gelmeyi başarmıştı. HWA ise lider bitirdiği ikinci haftadan sonra dün CREW karşısında mağlubiyet almış ve bundan önemlisi kötü bir performans göstermişti. Bu iki takım arasındaki karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

HWA GAMING 0-1 Fenerbahçe Espor 

Seçim yasaklama ekranında mavi taraftaki HWA ilk seçimde Varus almayı tercih etti. Fenerbahçe Espor ise buna Malzahar ile Kha’zix kilitleyerek karşılık verdi. HWA, yasaklamadığı ve kendinin de seçmediği Ryze’ı Frozen’a kaptırdı ve maç sonunda bunun çok büyük bir hata olduğunun farkına acı bir şekilde vardı. Nehirde totem kullanırken yakalanan Xico, ilk kanı Frozen’a verdi. Böylece henüz oyunun başında Tanrıça’nın Gözyaşı eşyasının yanına bir de Antik Dönüştürücü ekleyen Ryze çok güçlendi. Ancak HWA orta oyunda toparlanıp rakibinin önüne geçmeyi başardı. Ejder etrafında çıkan savaşta üç skor alan ve ilk kule kanını da hanesine yazdıran ekip, tüm koridorlara baskı kurup dış kuleleri düşürdü. Fenerbahçe’nin oyuna dönüşü ise takımın Ryze ultisiyle rakibine hissettirmeden girip Baron’u almasıyla oldu. Bu oyunu geçtiğimiz haftalarda LCS’te de izlemiştik. Bu güçlendirmeyle üst koridorda anında iki kule alan ekip, 5 bin altın geriden gelip rakibini yakaladı. Orta koridorda inhibitör kulesine baskı yapan HWA, Frozen’ın çılgınca beş kişi arasına girip üç skor çıkarmasıyla burada bozguna uğradı. Tam eşyaya ulaşan Ryze, Baron savaşında da dörtte dört alarak takımının ilk maçtan galip ayrılmasını sağladı.

Fenerbahçe Espor 2-0 HWA Gaming

İlk seçim hakkı kendilerinde olan Fenerbahçe tarafı, Thaldrin için Jayce tercihinde bulundu. Tekrar Ryze ile karşılaşmak istemeyen HWA, bu şampiyonu yasaklarken orta koridor için de Syndra seçti. İlk maçın yıldızı Frozen, bu mücadele için Orianna kilitledi ve maç öncesi son seçim Panky’nin Thaldrin karşısına aldığı Irelia oldu. Maça etkili başlayan Reach, Lee Sin ile hem kendi ormanında yakaladığı Elise’ten ilk kanı almayı başardı hem de üst koridora yaptığı baskınla Irelia’nın sıçrasını kullanmasına sebebiyet verdi. İlk kuleyi almak için koridorda az canla çok oyalanan Thaldrin-Reach ikilisi, orta koridordan gelen Xico tarafından cezalandırıldı. Böylece oyunun erken aşamasında Syndra  iki skor almış oldu. Buna rağmen objektiflere odaklanan Fenerbahçe, dış kulelerin hepsini kısa bir sürede düşürmeyi başardı. Baron’a yönelen HWA Gaming, burada ilk maçın yıldızı Frozen’ın gazabına uğradı. Tek başına rakipten üç skor alan başarılı orta koridor, güçlendirmeyi kendi takımının almasını sağladı. Kazanılan altın miktarında 6 bin geriye düşen HWA oyunu soğutmayı ve ortada tutmayı başardı. Kadim Ejder’i alan ekip, yine hatalı bir Baron kararıyla tüm oyuncularını kaybetti. Alt koridorda baskı kuran Fenerbahçe, önce Xico’yu düşürdü, daha sonra da katliam yaparak 50 dakika süren mücadeleden galibiyetle ayrılmayı başardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.