League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 3. Hafta 3. Gün: GS-AUR

2017 Kış Mevsimi 3. haftanın son mücadelesi Galatasaray Espor ile Team AURORA arasında oynandı. GS takımı geçtiğimiz hafta koç pozisyonunu değiştirmiş ve Vorborg’u transfer etmişti. AUR ise Atom-Taikki transferleri ve Avenuee’nün dönüşü ile performansını arttırmaya başladı. 

Dün oynanan Team Galakticos serisinde Broken Blade’in cezasından dolayı Smoke ile oynamasına rağmen 2-0’lık galibiyete ulaşan GS, yeni koç ile farklı bir oyun oynamaya başladı. Team AURORA ise hala alışma sürecinde olmasına rağmen gelecek haftalar için umut verdi. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Galatasaray Espor 0-1 Team AURORA

Serinin ilk maçında yasaklama ekranında sürpriz şampiyonlar görme fırsatı bulduk. GS üst koridoruna Broken Blade için Gangplank tercihinde bulunurken, AUR ise ormanda Rek’sai açık olmasına rağmen Graves’i seçti. Alt koridorda erken dakikalarda çok bariz bir şekilde Kanani’nin çalıda olduğunu gösteren ve buna rağmen baskını devam ettiren GS, AUR’un ilk kanı dökmesine engel olamadı. Üst koridordaki çatışmada iki skor alan AUR, Shen ultisini efektif kullanmayı başardı. Orta koridora 14. dakikada iyi bir rotasyon yapan ve ilk kuleyi alan AUR, bu konuda rakibinden daha iyi bir iş çıkardı. 17. dakikada ise GS’nin en büyük eksiğini bir kez daha gördük. Üst koridora 5 kişi rotasyon yapan GS, AUR’un alt ve orta koridordaki ikinci kulesini aldı. Karşılaşmanın dönüm noktalarından birisi ise 19. dakikada AUR’un üst koridordaki ikinci kuleyi kuşatmasıydı. Burada GP ve Jhin ultisine kötü bir şekilde yakalanan takım, 5 skor verdi ve GS’ye geri dönüş imkanı sağladı. Bu avantajı hiçbir şekilde kullanamayan ve pozisyon dışı yakalanan GS’ye karşın AUR, daha sistematik ve harita görevi odaklı bir oyunla 21. dakikada Baron aldı. Güçlendirme ile tüm inhibitör kulelerini düşüren ekip, 30. dakikada Abbedage’i öldürdükten sonra karşılaşmayı tamamladı ve seride 1-0 öne geçti.

Team AURORA 2-0 Galatasaray Espor

Serinin ikinci maçında ise bu yılın ilk Warwick’ini izleme şansı bulduk. 9. dakikada Team AURORA alt koridora çok belli olmasına rağmen 4 kişi baskına geldi ve 2-1’lik takas ile ilk kuleyi de almayı başardı. Üst koridora rotasyon gerçekleştiren AUR, 11. dakikada ikinci kulesini almayı başardı. AUR genel olarak GS’den çok daha iyi rotasyon yaparken, 25. dakikada takım üst koridorda ikinci kuleyi de almayı başardı ve buradan 2 skor çıkardı. Ardından durmayan ve inhibitörü de alan takım, bu noktadan sonra oyunun hakimiydi. Buna rağmen takım savaşlarında çok fazla hata yapan ve Broken Blade’in skorlar almasını engelleyemeyen AUR, GS’nin geri dönmesine imkan sağladı. 39. dakikada Baron güçlendirmesini ile 4 skor çıkaran AUR, inhibitörleri açmayı başardı. Güçlendirme ile oyunu bitirmeye çalışan AUR, Kadim Ejder’i alan GS üssüne geri döndükten sonra 5 skor vererek oyunu bitiremedi. GS’nin tüm kulelerini alan AUR, takım Baron ve Kadim Ejder aldıktan sonra orta koridordan ilerlerken, GS’nin Nexus’unu yıktı ve seriyi 2-0 kazandı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.