League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün: AUR-DP

2017 Kış Mevsimi 4. hafta 1. günün ikinci serisinde AUR-DP mücadelesi oynandı. Lige kötü başlamasına rağmen yaptığı Taikki ve Atom transferleri ile toparlanmaya başlayan AUR’a karşın DP de yaptığı yıldız transferleri ile kötü gidişata dur demek istiyor. 

4. hafta 1. günün ikinci maçında Team AURORA ve Dark Passage karşı karşıya geldi. Hem Avenuee’nün cezası, hem de geçici üst koridor ve orman transferleri yüzünden lige yavaş bir şekilde başlayan AUR, geçtiğimiz hafta GS karşısında aldığı üç puan ile rahat bir nefes alabilmişti. Öte yandan üst koridorunu tamamıyla değiştiren ve orman oyuncusu Move’u gönderen DP ise kadrosunu efsanevi oyuncu Wickd ve EU CS’nin genç yeteneklerinden Obvious ile güçlendirerek iddiasını ciddi bir şekilde arttırdı. Serinin kısa özeti şu şekilde:

Team AURORA 0 – 1 Dark Passage

Serinin ilk karşılaşmasında LeBlanc, Malzahar ve Kha’Zix gibi metanın güçlü sayılan şampiyonları her iki takım tarafından da yasaklanmadı. LeBlanc, Kha’Zix seçimleri AUR’dan, Malzahar destek seçimi ise DP’den geldi. Oyunun erken safhasında alt koridora ve karşı ormana yönelik baskı stratejisiyle oynayan AUR, bu stratejisinden son derece verim sağladı. AUR adına oyunun erken ve orta safhasında Taikiki son derece etkin bir oyun ortaya koydu. Dakika 17’ye kadar yaşanan takım savaşlarında DP rakiplerinden hep bir adım geride kaldı. DP, 17.dakikadaki alev ejderi savaşında rakibinden üç kişiyi katletti ve karşılığından sadece bir kişiyi kaybetti. Oyun boyunca Vadi’de çıkan ilk üç ejderin alev ejderi olması takımların ejder bölgesine sıklıkla dikkat etmesine sebep oldu. Bu ejderler sırasındaki takım savaşları DP lehine sonuçlandı. Oyunun en önemli anı ise 38.dakikada Kadim Ejder bölgesinde yaşandı. Taiki ve Atom gizli bir şekilde Kadim Ejder’i katletmeye çalışırken bu durum DP ekibi tarafından fark edildi. DP rakibinden iki kişiyi öldürdü ve önce Kadim Ejder’i ardından ise Baron Nashor’u aldı. Hem Baron hem de Kadim Ejder güçlenmesiyle beraber orta koridordan kuşatmaya giren DP rakibini ilk maçta geçmeyi başardı.

Team AURORA 0 – 2 Dark Passage

Serinin ikinci maçının seçim ekranında DP ekibi destek ve orta koridor yasaklamalarına yönelirken AUR üst koridor ve nişancı yasaklamaları yaptı. DP, Maokai-Ivern-Malzahar seçimlerini yaparak takım savaşı kompozisyonu kurmayı tercih etti. AUR ise Gangplank-Graves-LeBlanc seçimlerinde bulunarak ayrık ittirme kompozisyonu kurmaya yöneldi. Maçın ilk kanı dakika 3’te Corki’yi bire birde öldürmeyi başaran LeBlanc’tan geldi. İlk karşılaşmada beklenen performansı gösteremeyen DP ormancısı Obvious, oyun boyunca takımına %100’lük skor katkısında bulundu. Oyun boyunca üstünlüğü elinde tutmasına karşın makro oyun konusunda bunu kulelere dönüştüremeyen DP, dakika 20’de beş kulesini AUR takımına teslim etti. DP’nin oyunsal üstünlüğünün farkında olan AUR, kuleler üzerinde baskı kurmak için çeşitli rotasyonlar yapmaya çalıştı ve bir yere kadar bunda son derece başarılı oldu. Dakika 26’da DP Baron’a girmişken, AUR ise dört kişilik ekiple alt koridor inhibitörüne dayandı ve bunu almayı başardı. DP ise bunun karşılığında önce dört AUR üyesini katletti ardından ise orta koridordan üç kule aldı. 33.dakikada DP ekibi vadiye inen Baron Nashor’u iki dağ ejderinin etkisiyle saniyesinde yok etti. Bunun ardından üst koridordan önce inhibitörü ardından ise ilk nexus kulesini ele geçirdi. AUR üst koridoru Atom DP ‘nin orta koridordaki son dış kulesinin önüne ışınlan atarak kuleyi tek başına almaya çalıştı; ancak son vuruşu yapamayarak kule tarafından gri ekranı görmeye zorlandı. DP ise bunu fırsata çevirerek ve Baron güçlendirmeli minyonları sayesinde rakibi ikinci maçta da yenmeyi başardı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir