League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün: CRW-FB

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’ne 4. hafta mücadeleleriyle devam edildi. İlk günün son serisi CRW ve FB arasında oynandı.

1907 Fenerbahçe Espor, geçtiğimiz hafta Frozen ve Thaldrin’in üst düzey performansları sayesinde iki galibiyet alma başarısı göstermişti. Orta koridorunu değiştirdikten sonra performansında artış gördüğümüz CREW ise HWA karşısında galip geldikten sonra, SuperMassive’e mağlup olmuştu. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Oyunfor.CREW 0-1 1907 Fenerbahçe Espor 

Mavi tarafta olan Oyunfor.CREW, ilk yasaklama hakkını, geçtiğimiz hafta Frozen’ın harikalar yarattığı Ryze’dan yana kullandı. İlk pick’te Jayce alan CREW, Thaldrin’in Poppy ile bu seçimi işlevsiz hale getirmesi sonucu, şampiyonu orta koridora gönderip, yukarıya Shen tercih etti. Wendelbo’nun destek Brand alması da seçim yasaklama ekranında dikkat çeken tercihlerden biriydi.  Hareketli başlayan maçta ilk kan skoru, orta koridora baskına gelen Mojito’ya iyi karşılık veren Reach’e gitti. Ancak başarılı ormancı oyun başında çıkan savaşlarda hep önde yakalanıp ölünce veya çok az canla base’e dönünce, Fenerbahçe kurduğu üstünlüğü kar topuna bağlayamadı. Bunun yanında Alev Ejderi’ni de çok rahat durumdayken çaldıran Reach, kendisini, CREW’un başladığı Baron’u çalarak affettirdi. Bu güçlendirme ile koridorlarda baskı kuran Fenerbahçe, orta ve alt inhibitörleri almayı başardı. Ardından üst koridora yönelen ekip, burada çıkan savaşı kazanarak mücadeleden galibiyetle ayrıldı. Maçın etkili isimlerinden Padden’ın, Jhin’in trajedisi ile Madness’ı sıçra attığı yerde sersemletip kesmesi de izlemeye değer pozisyonlardan biriydi.

Oyunfor.CREW 1-1 1907 Fenerbahçe Espor 

İkinci maçın seçim yasaklama ekranında Rengar yasaklanmayınca, Fenerbahçe tarafından Reach için hemen kilitlendi. Buna karşılık CREW, Elwind için Camille alırken, alt koridor oyuncularına Varus-Leona verdi. Frozen ise orta koridor Malzahar tercih etti. İlk kan skoru, alt koridora baskın yapan Mojito’ya giderken, oyunun başlarında Zyra’nın mobilitesi olmamasına karşı seçilen Leona’nın çok etkili olduğunu gördük. Altı skor alan ve ilk kule altınını da cebine koyan CREW, maç başında rakibi karşısında üstünlük sağladı. Bu üstünlüğü ile orta koridorda iki skor alan ekip Baron’a yöneldi. Ancak beş kişinin arasına Poppy ile dalan Thaldrin, önce ultisiyle ormancıyı Baron alanından çıkardı, daha sonra güçlendirmeyi çalma başarısı gösterdi. Takım olarak üst koridorda iki skor kovalayan Fenerbahçe Espor, rakibinin iki inhibitör kulesini düşürmesine, beş dakika sonra da inhibitörleri almasına engel olamadı. Maç boyunca ayrık ittirmeyi çok iyi yapan Elwind, Fenerbahçe’ye zor anlar yaşattı. Baron’u alan CREW’da Camille alt koridoru ittirmeye başladı, ancak bu sırada yukarıda iki skor alan Fenerbahçe, Nexus kulelerini düşürmeyi başardı. 48. dakikada çıkan takım savaşında üçe üç bir değişim yaşanınca, iki takım da oyun bitirici hamleyi yapma şansı yakalayamadı. Bundan iki dakika sonra Kadim Ejder’i alan CREW’a karşı takım savaşı başlatan Fenerbahçe, ardından üst koridora yöneldi. Ancak burada çıkan savaştan da katliam yapan takım çıkmayınca maç uzamaya devam etti. 55. dakikada tüm Fenerbahçe üyelerini öldürmeyi başaran CREW, bu muhteşem karşılaşmadan galip ayrılan ekip oldu ve seri beraberlikle sonuçlandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir