League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 4. Hafta 1. Gün: GAL-HWA

Şampiyonluk Ligi’nde 2017 Kış Mevsimi heyecanı 4. hafta mücadeleleri ile devam ediyor. Haftanın ilk mücadelesi olarak HWA-GAL serisi oynanırken, iki takım da üç puan için Vadi’ye çıkacak. 

2017 Kış Mevsimi’ne iyi bir başlangıç yapan HWA, 2. haftanın takımı olarak öne çıksa da 3. haftada çıktığı iki seriyi de kaybetmişti. Şu anda 9 puana sahip olan takım, SuperMassive’in ardından ikinci sırada bulunuyor. Team Galakticos ise bu hafta kadro değişikliğinde bulundu. Destek rolüne OHM’de oynayan Veux’u transfer eden ekip, yeni transferi ile HWA karşısında iyi bir oyun sergileyerek zafere ulaşmak istiyor. Takım, şu anda 7 puanla ligin altıncı sırasında bulunuyor. Karşılaşmaların kısa özeti ise şu şekilde:

Team Galakticos 0-1 HWA Gaming

Serinin ilk maçında GAL, farklı bir yasaklama stratejisi uygulayarak normalde kırmızı tarafın mecburen yasakladığı Camille’i kendisi yasakladı. Bunun üzerine ilk seçim tercihini Varus’tan yana kullanan GAL, ilk rotasyonda farklı bir şey denemesine rağmen HWA’nın Shen ve Karma gibi seçimleri almasını engelleyemedi. 1. dakikada rakip ormana baskına giden GAL, ilk kanı Trix’i düşürerek almayı başardı. Alt koridordaki takasta her iki takım da 3 skor alırken, karşılaşmada daha 4. dakikadan sekiz skor elde edildi. HWA adına Xico, karşılaşmanın en iyi oyuncusuydu. Cassiopeia ile koridorunu kazanan ve yan koridorlara etki eden oyuncu 12. dakikada takımının ilk kule kanını almasını sağladı. Kendi mavi güçlendirmesinde bir savaşa giren HWA, 15. dakikada dört GAL oyuncusunu düşürmeyi başardı ve hakimiyetini güçlendirdi. Rotasyon konusunda rakibinden çok daha iyi bir iş çıkaran HWA, 24k. dakikada GAL’ın üst koridor rotasyonunu çok iyi okudu ve Xico’nun arkadan kapatması ile 2 skor çıkardı. Baron güçlendirmesini aldıktan sonra sistematik bir şekilde kuleleri yıkan HWA, 32. dakikada bir kez daha Baron aldı ve karşılaşmayı 20k altın farkı ile bitirdi. GAL’da mean takımın en iyisi olarak öne çıkarken, K0u ve SozPurefect oldukça kötü bir performans sergiledi.

HWA Gaming 2-0 Team Galakticos

Serinin ikinci maçında HWA, çok akıllıca yasaklamalar yaparak GAL’ın nişancısı Mean’i ya Jhin ya da meta dışı bir şampiyon oynamaya zorladı. GAL ise Viktor ve Lucian tercihleri ile genel olarak iyi bir takım savaşı kompozisyonu kurmasına rağmen HWA, hem Corki hem de Rumble tercihleri ile harika bir disengage kompozisyonu kurdu. İlk maçın en kötü isimlerinden SozPurefect, bu maçta ilk dakikalarda 1v1’de Xico’ya karşı skor almayı başardı. GAL, üst koridordaki 2v2’de HWA’dan daha iyi oynayarak skor vermezken, Viktor’un üst koridora baskını takıma iki skor kazandırdı. Harita görevlerine çok daha iyi odaklanan HWA, 10. dakikada alt koridorda ilk kule kanını almayı başarırken, GAL 13. dakikada orta kule arkasında takımca hareket ederek 2 skor çıkardı. Daha proaktif oynaması gerektiğini farkında olan GAL, bu mentalite ile Vadi’de hareket etti. Maçın kırılma anı ise GAL’ın HWA’nın mavi güçlendirmesinin etrafında Lulu’yu tek başına yakalamasıydı. Buradan skor toplayamayan GAL, HWA ile ormanda savaşmaması gerektiğini unuttu. Rumble’ın ultisi GAL’ı resmen ikiye ayırırken, HWA rakibini kovaladı ve katliam yapmayı başardı. Burdan sonra Baron güçlendirmesi alan HWA, orta koridordan ilerlerken hata yaptı ve inhibitör kulesinin önünde iki skor verdi. Buna rağmen disiplinini kaybetmeyen ekip, alt koridordaki inhibitörü de açıktan sonra 2 skor aldı ve karşılaşmayı tamamlayarak seriyi 2-0 kazandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir