League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün: AUR-HWA

2017 Kış Mevsimi 4. hafta 2. günün son serisinde AUR-HWA mücadelesi gerçekleşti. Team AURORA’nın yukarı sıralara tırmanmak  ve kendisini kanıtlamak için üç puana ihtiyacı varken, HWA ise zirve yarışındaki iddiasını sürdürmek istiyor. 

Lige iki geçici oyuncu ile başlayan ve üst koridor ile orman pozisyonlarına transfer yaptıktan sonra durumunu toparlayan Team AURORA, dün DP karşısında 2-0’lık yenilgiye uğramıştı. HWA ise geçen hafta sergilediği kötü performansın ardından bu hafta oynadığı GAL maçını kazandı ve grafiğini yükseltmeyi sürdürdü. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team AURORA 0-1 HWA Gaming

Serinin ilk maçında Panky’den diğer liglerde de yavaş yavaş tekrar oynanmaya başlayan Gragas tercihini gördük. Öte yandan AUR ise ormana Warwick, orta koridora ise Avenuee’nün favori şampiyonu Corki’yi seçti. Oyunun 3. dakikasında üst koridora baskına giden Trix, Panky ile harika bir koordine göstererek rahat bir ilk kan almayı bşaardı. Alt koridorda ise ikiye birlik bir takas gerçekleşirken, buraya yardıma gelen Trix skorları topladı. Baktığımızda oyunun birçok kopma noktası olsa da, HWA için maçın ilk kazanma anı Trix’in Kha’Zix ile skorları toplamasıydı. 11. dakikada alt koridordaki takım savaşında harika bir Taliyah ultisi kullanan Xico, AUR’u ikiye ayırarak takımının 2 skor almasını sağladı. Daha çok alt koridora odaklı oynasada da beraber başarılı rotasyonlar gerçekleştiren HWA, AUR’dan daha derli toplu ve daha kararlı bir görüntü çizdi. AUR’da ise Avenuee’nün pasifliği ve pozisyonlara geç kalması, rakibinin bu ufak avantajları daha büyük avantajlara çevirmesine neden oldu. Karşılaşmanın en önemli anı ise Xico’nun orta koridorda Zyra’yı adeta bir suikastçı gibi yok etmesiydi. Ardından iki takım da orta koridora gelirken, buradaki takım savaşından HWA 4 skor çıkardı ve ardından Baron güçlendirmesini alarak üstünlüğünü tamamıyla kabul ettirdi. Güçlendirmenin etkisiyle tüm dış kuleleri alan ve üst koridor inhibitörünü açan HWA, 34. dakikada tekrar Baron aldı ve karşılaşmayı tamamlayarak seride 1-0 öne geçti.

HWA Gaming 1-1 Team AURORA

Serinin ve günün son maçında HWA, Zilean-Poppy tercihlerinde bulunarak daha önce metada olan ve yavaş yavaş tekrar dönen şampiyonları Vadi’ye getirdi. AUR ise ilk seçim rotasyonunda Kalista-Thresh tercihinde bulunarak bu şampiyonların üzerine oynayacağını gösterdi. Alt koridora baskına gelen ormancılardan Taikki, AUR adına takımının çatışmayı kazanmasına neden oldu. Buradaki skorların Kalista’ya gitmesi ise AUR için işlerin yolunda gittiğinin bir göstergesiydi. Üst koridorda Trix’in kule altı denemesi başarılı olurken, oyunun erken dakikaları genel olarak sakin geçti. AUR daha çok alt koridoru zorlama yoluna giderken, HWA maç boyunca reaksiyon vermek zorunda kaldı. 10. dakikada bedava bir Alev Ejderi alan AUR, 11. dakikada ilk kule kanını dökmeyi başardı.  14. dakikada nehirin üst koridor tarafında harika bir koordinasyon sergileyen HWA, Trix’in güzel oyunu ile buradan üç skor çıkararak geri dönüş sinyalleri verse de, AUR’un harita görevi odaklı oyun tarzına ayak uydurmakta zorlandı. Maçın kopma noktası ise Trix’in 22. dakikada yakalanmasıydı. Rakip ormancıyı elimine ettikten sonra Baron alan AUR, alt koridordan rahat bir şekilde inhibitör açtı ve 29. dakikada üst koridor inhibitörünü de açarak karşılaşmayı kazandı. Seri de böylece 1-1 bitmiş oldu.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir