League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 4. Hafta 2. Gün: FB-GAL

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’ne 4. haftanın ikinci gününde oynanan Fenerbahçe Espor-Galakticos mücadelesiyle devam edildi.

Haftanın ilk gününün büyük heyecana sahne olan son serisinde CREW ile karşı karşıya gelen 1907 Fenerbahçe Espor, mücadeleden beraberlikle ayrılmıştı. Galakticos ise HWA Gaming ile kozlarını paylaşmış, ancak son zamanların formda ekibi karşısında direnç gösteremeyip seriden mağlup ayrılmıştı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

1907 Fenerbahçe Espor 0-1 Team Galakticos

İlk maçın seçim yasaklama ekranında mavi tarafta olan Fenerbahçe, LeBlack ve Ryze açıktayken Varus almayı tercih etti. Galakticos ise buna Kha’zix ile Malzahar seçimleriyle karşılık verdi. İkinci yasaklama kısmında Ashe ve Jhin’i mean’in ellerinden alan Fenerbahçe’ye karşı Galakticos Kalista almayı tercih etti. Maç çok hareketli şekilde başladı. Alt koridorda henüz 3. dakikada dört kişi toplanan GAL, ilk kan skorunu mean’e vermeyi başardı. Daha sonra Japone’yi kesmek için üç sıçra kullanan ekip, alt koridor ikilisini baskına müsait hale getirdi. Bunu iyi değerlendiren Reach, koridorda dengeyi yerine getiren baskınlar attı. Nehirde çok kolay bir şekilde iki skor alan Galakticos, daha önce aldığı Okyanus Ejderi’nin yanına bir de Alev Ejderi ekledi. İlk kule skorunu da cebine koyan ekip, Fenerbahçe’nin minyon farkıyla yakaladığı altın avantajını da ortadan kaldırmış oldu. Çıkan takım savaşlarından sürekli şekilde üstün ayrılmayı başaran GAL, orta koridorda üç skor alarak ikinci kez Baron’u kesti. Bu güçlendirmeyle Fenerbahçe’yi sıkıştırmaya başlayan ekip, 33. dakikada yaptığı katliam sonucunda mücadeleden galip ayrılmayı başardı. Maçın yıldızı ise 5-0-5’lik Cassiopeia performansıyla Soz Purefect oldu.

Team Galakticos 2-0 1907 Fenerbahçe Espor

Açıkta kalan Rengar’ı ilk seçimden kilitlemeyi başaran Galakticos’a, Fenerbahçe Espor Leblanc alarak karşılık verdi. İlk maçın yıldızı Soz Purefect Orianna tercih ederken, alt koridor ikilisi olarak Fenerbahçe Zyra-Caitlyn alırken, Galakticos Varus-Tahm Kench seçmeyi uygun gördü. Bariz şekilde ormancı farkının görüldüğü mücadelede, Reach’i kesen Kou, henüz 8. dakikada Alev Ejderi’ni takımına kazandırdı. Bunu ardından iki Alev Ejderi daha alan ve üstüne Kadim’i de kesen Galakticos’un bu maçta işi pek zor olmadı. Alt koridorda çıkan ve Padden’ın harika pozisyon alıp seyrini değiştirdiği takım savaşı hariç  tüm kapışmalardan üstün çıkan GAL, 36. dakikada Baron ve bundan iki dakika sonra da Kadim Ejder güçlendirmelerini alarak Fenerbahçe’yi üssüne hapsetti. Tam maç bitti derken Maokai’nin W yeteneğini LeBlanc’a kullanıp çeşmeye girmesi sonucu geri çekilen Galakticos, iki dakika sonra tekrar baskı kurarak mücadeleden galibiyetle ayrılmayı başardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir