League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 4. Hafta 3. Gün: CRW-GS

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde 4. haftanın son gün mücadelesi Oyunfor.CREW ile Galatasaray Espor arasında oynandı.

Dördüncü haftanın ilk gününde Fenerbahçe Espor ile karşı karşıya gelen Oyunfor.CREW, son haftaların formda ekibi karşısında seriden bir puanla ayrılmayı başarmıştı. Galatasaray Espor ise dün ligin lideri SuperMassive ile oynadığı karşılaşmaların ilkinde varlık gösterememiş, ancak ikinci maçta üstün bir performans ortaya koymuştu. Buna rağmen rakibinin geri dönüşle seriyi kazanmasına engel olamayan ekip, günü puansız kapatmıştı. CREW ile GS arasında oynanan karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Oyunfor.CREW 1- 0 Galatasaray Esports 

Serinin ilk maçında Camille, Rengar, Jayce gibi metanın güçlü şampiyonları yasaklandı. Alt koridorda baskın oynayan Crew ekibi, Graves’in attığı başarılı baskınla ilk kanı almayı başardı. Dakika 6’da Leona’nın orta koridora attığı roam ile Ekko, Katarina skorunu aldı. Sekizinci dakikada orta koridorda kule altı Katarina’yı kesen Ekko ormancısının da yardımıyla ilk kule kanını aldı. Harita rotasyonlarını başarılı bir şekilde yapan Crew, alt koridor kulesini aldıktan sonra vadinin ilk ejderi olan Bulut Ejderi’ni almayı başardı. Oyun planını rakip kuleler üzerine kuran Crew 11. dakikada üst koridorun ilk kulesini ardından on dördüncü dakikada ikinci kulesini yıktı. 16. dakikada orta koridorun son dış kulesini de yıkmayı başaran Crew ekibi ejderhaya dönerek ikinci Okyanus Ejderi’ni aldı. Sistematik şekilde alt ve orta inhibitörü kuşatıp yıkan Crew’a Galatasaray cevap veremedi. Yirmi birinci dakikada üst koridor inhibitörünü de düşüren Crew başlattığı savaşta üç skor alarak serinin ilk maçını kazandı.

Galatasaray Esports 0-2 Oyunfor.CREW

Serinin ikinci maçında Galatasaray ilk maçta durduramadıkları Ekko’yu yasakladı. Crew alt koridorda bu maçta da agresif olan taraftı. Oyunun onuncu dakikasında ilk kanı Corki’nin alt koridora düzenlediği baskınla Galatasaray aldı. Dakika on üçte, üst nehirde görüşü sağlayan Crew, Vadinin Alameti’ni alan taraf oldu. Oyunu rakip ormana yıkan Crew, Fiora’ya ayrık ittirme imkanı sağlayarak üst koridor ikinci kulesini düşürdü. Oyunun ilk ejderi olan Bulut Ejderini dakika yirmide alan Crew aldığı Zyra skoruyla orta koridor kulesini düşürdü. Dakika yirmi üçte baron etrafındaki görüşü sağlayıp barona başlayan Crew, Galatasaray’ın başlattığı savaşla dört skor vererek savaştan zararlı ayrılan taraf oldu. Yirmi altıncı dakikada Barona başlayan Galatasaray, Crew’in müdahalesine rağmen Baronu alan taraf oldu. Elwind’in ayrık ittirmesini engelleyemeyen ve Baron güçlendirmesini verimli kullanamayan Galatasaray orta koridor kulesini alarak Dağ Ejderini Crew’e bıraktı. Otuz birinci dakikada orta koridorda başlayan savaşta dört skor alan Crew, Nexus’u kuşatarak serinin ikinci maçından da galip ayrıldı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir