League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 4. Hafta 3. Gün: DP-SUP

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde 4. haftanın son gün mücadeleleri Dark Passage.BKM Express – SuperMassive eSports serisiyle başladı.

Kadrosunda büyük bir değişikliğe giden DP, haftanın ilk gününde Team Aurora ile karşılaşmış ve uzun bir aradan sonra galip gelmeyi başarmıştı. Ligin lideri SuperMassive ise Galatasaray ile kozlarını paylaşmış, güzel bir geri dönüşe sahne olan ikinci maçın ardından galibiyete uzanan taraf olmuştu. DP ve SUP arasında oynanan karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Dark Passage.BKM Express 0-1 SuperMassive 

İlk mücadelenin seçim yasaklama ekranında Naru’nun LeBlanc almasına engel olamayan Dark Passage.BKM Express, maç içerisinde bu durumun sıkıntısını oldukça fazla yaşadı. Alt koridorda Sivir-Zyra tercih eden SuperMassive, koridoru çok üstün bir oyunla kazanmayı başardı ve Stomaged’in yaptığı kule altı baskınıyla hem ilk kan hem de ilk kule skorlarını hanesine ekledi. Daha sonra orta ve üst koridorlara giden Zeitnot-Dumble ikilisi, buralarda da ilk kuleleri düşürmeyi başardı. SUP her ne kadar altında ve skorda önde olsa da, DP tarafında yeni transferler Wickd ve Obvious rakiplerini minyon skorunda geçmeyi başardı. Baron’a yönelen Supermassive, kendisini durdurmak isteyen rakibinden dört kişiyi düşürünce güçlendirmeyi aldı ve alt koridordan kurduğu baskıyla inhibitörü aldı. Geri çıkması beklenen ekip, Naru’nun HolyPhoenix’i teklemesiyle Nexus kulelerine yöneldi ve ilk maçtan galibiyetle ayrıldı.

SuperMassive 2-0 Dark Passage.BKM Express

Şampiyonluk Ligi’nde günün serisinde ikinci maçta da ilk maçtan farklı bir şey olmadı ve SuperMassive rakibini bozguna uğratmayı başardı. İlk seçimden Varus alan SUP’a, Fabulous’un ellerinden Shen’i alarak karşılık veren DP, Jhin ve Ashe yasaklanınca nişancı pozisyonu için Caitlyn tercih etti. İlk maçın yıldızlarından Stomaged, yasaklamalar genelde ormancı ağırlıklı yapılınca Elise seçmek durumunda kaldı. Alt koridorda üstünlüğünü maçın başından itibaren rakip oyunculara hissettiren SuperMassive, burada çıkan savaşta üç skor almayı başardı. Bir pozisyonda az canlı Naru skorunu alabilmek için Sıçra ve Şifa kullanan ancak rakibini yakalayamayan HolyPhoenix’in hali ise içler acısıydı. İlk maçtaki gibi Baron alan rakibini durdurmak için olay yerine gelen DP, yine dört skor verdi ve SUP’un henüz 20. dakikada güçlendirmeyi almasına engel olamadı. Güçlendirilmiş minyonlarla alttan ittiren SuperMassive, 23. dakikada kule dahi kaybetmeden maçı bitirmeyi başardı.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir