League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün: GAL-CRW

2017 Kış Mevsimi 5. haftanın ikinci serisinde GAL-CRW mücadelesini izledik. Ligin üçüncü ve dördüncü sırasındaki iki takımın mücadelesi ile ligin üst sıraları çok daha net bir şekilde belirlenecek. 

Geçtiğimiz haftaya kötü başlamasına rağmen zor 1907 Fenerbahçe Espor serisinden harika bir galibiyet çıkarmayı başarmıştı. Oyunfor.Crew ise kadrosunu değiştirdikten sonra çok daha stabil bir performans sergiliyor. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team Galakticos 0-1 Oyunfor.Crew

Günün ikinci serisinin ilk maçında oldukça ilginç bir yasaklama ekranı izledik. CRW’da ilk seçim olarak Caitlyn’in tercih edilmesi bir tarafa, GAL’da ise Nidalee, Thresh, Kalista ve Zed tercihlerini gördük. İlk kanı iyi bir baskınla üst koridorda Rare’e kazandıran K0u, oyunun geri kalanında Vadi’ye etkisi azaldı. İlk kule kanı GAL’de kalırken, orta koridordaki takasta GAL 2-1 önce çıkmayı başardı. Skorda öne olmasına rağmen kule oyununda geride olan GAL, Elwind’in ayrık ittirmesine oyun boyunca cevap veremedi. 13. dakikada GAL Dağ Ejderi almasına rağmen buradan dört skor verdi. Karşılaşmanın tamamında haritanın her yerinde çatışmalar devam ederken, maçın kırılma anı 30. dakikada SozPurefect’in Baron etrafında yakalanmasıydı. Buradan skor çıkaran CRW, Baron güçlendirmesini aldıktan sonra oyunun hakimiyetini tamamıyla eline aldı. 34. dakikada orta koridorda proaktif olmaya çalışan GAL’ın planları tutmayınca CRW rakibini katliam yapmayı başardı ve karşılaşmayı tamamlayarak seride 1-0 öne geçti.

Oyunfor.Crew 2-0 Team Galakticos

Serinin ikinci maçında GodBro Azir tercihinde bulunurken, GAL’da Sivir-Karma kombosunu izleme şansı bulduk. Oyunun ilk dakikasında ormanda baskın gerçekleştiren K0u-Rare ikilisi, Mojito’yu hazırlıksız yakaladı ve ilk kanı almayı başardı. Erken oyunda Graves ile fırtına gibi esen K0u, alt koridorda iyi bir baskın yaparak skorları topladı. GAL üst koridorda yanlış bir baskın yaparken, hem SozPurefect skorunu verdi, hem de orta koridorda Azir’in ilk kule kanını almasına neden oldu. Karşılaşmanın çoğunluğunda CRW’un üstünlüğü bulunurken, maçın kopma noktası 24. dakikada CRW’un Baron almasıydı. Bu noktadan sonra sistematik bir şekilde kuleleri yıkan CRW, 28. dakikada maçı bitirdi ve seriyi 2-0 kazandı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir