League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün: GS-DP

2017 Kış Mevsimi’nde 5. hafta heyecanı, GS-DP serisi ile başlıyor. Yeni transferleri ile geçtiğimiz hafta gelecek için umut veren Dark Passage ile kadrosundaki değişiklikler sonrası ilk resmi maçına çıkacak Galatasaray Espor’un mücadelesi oldukça çekişmeli geçecek. 

Üst koridoruna Hioss’u transfer eden DP, bu hamleden sonra üst koridor ve orman rolünü tamamıyla değiştirmiş, veteran Wickd ve genç yetenek Obvious ile anlaşmıştı. Geçtiğimiz hafta Team AURORA karşısında bir galibiyet alan Dark Passage, SuperMassive karşısında ise oldukça zorlanmıştı. Galatasaray Espor’da ise işler bir süredir hiç yolunda gitmiyor. Kanani ile yollarını ayırdıktan sonra Nerroh ile 4. hafta maçlarına çıkan ve iki seriyi de kaybeden ekip, radikal bir karar alarak destek rolündeki Madagger’ı yedeğe çekti ve buraya Noxiak’ı, orman rolüne ise ligimizden de tanıdığımız Adaniel’i transfer etti. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Galatasaray Espor 1-0 Dark Passage

Serinin ilk mücadelesinde iki takım da oldukça güzel kompozisyonlar kurdu. DP’de Holyphoenix’in Jhin ile çizme ve iksir ile başlaması soru işaretlerine neden olurken, oyuncunun yanlışlıkla kullandığı Sıçra ile koridor hakimiyeti tamamıyla Sivir-Nami ikilisine geçti. 13. dakikada Abbedage ve Adaniel ile alt koridora baskına giden GS, buradan Obvious skorunu başta çıkaramasa da kusursuz bir kule altı oynadı ve 4 skor almayı başardı. Ardından Alev Ejderi’ni de alan ekip, üst koridora rotasyon gerçekleştirdi. 2 kule alıp 1 kule veren GS, bu noktadan sonra oyunun mutlak hakimiydi. 15. dakikada altın farkı 4k’ya ulaşırken, karşılaşmanın dönüm anlarından birisi Adaniel’in önde yakalandığı takım savaşıydı. 26. dakikada 3 skor aldıktan sonra Baron’a başlayan DP, buradan güçlendirmeyi almasına rağmen 3 skor verdi. GS 27. dakikada orta koridor inhibitör kulesini düşürürken, 31. dakikada ise DP proaktif oynayıp orta koridoru kuşattı ve bir skor aldı. 34. dakikadaki GS’nin Baron tuzağı elinde patlarken, DP buradan 3 skor çıkarmayı başardı ve ardından Baron aldı. 37. dakikada Kadim Ejder’i alan DP, oyunda çok iyi bir geri dönüş gerçekleştirmesine rağmen güçlendirmeleri doğru kullanamadı. 43. dakikada Baron etrafındaki takım savaşında katliam yapan GS, orta koridordan ilerleyerek maçı tamamladı ve seride 1-0 öne geçti.

Dark Passage 1-1 Galatasaray Espor

Serinin ikinci maçı ise ilk maça nazaran çok daha sakin ve iki takımın da tedbirli oynaması ile başladı. 13. dakikada ilk kule kanını alt koridorda alan DP, 18. dakikada ilk kanı orta koridorda Abbedage’ın hatası ile almayı başardı. GS ormana Ivern tercihinde bulunurken şampiyon aldığı nerften sonra Graves kadar oyuna etki edemedi. Üst koridorda proaktif oyun yapan Galatasaray, 5 kişi baskına gelerek buradan iki skor ve iki kule almayı başardı. Oyun uzun bir süre rotasyonlar ve minyon biçme ile devam etti. Karşılaşmanın kırılma anı ise Dark Passage’ın 37. dakikada GS’den habersiz bir şekilde Baron güçlendirmesi almasıydı. Bu güçlendirmeyi aldıktan sonra maçın kontrolünün tamamını ele geçiren DP, 43. dakikada Kadim Ejder’i aldı. Baron aldıktan sonra sistematik bir şekilde risk almadan oynayan DP, üç inhibitörü de açtıktan sonra karşılaşmayı kazandı ve seriyi 1-1’e getird.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir