League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 5. Hafta 1. Gün: HWA-SUP

2017 Kış Mevsimi 5. haftanın ilk gün son serisinde HWA-SUP mücadelesini izledik. Geçtiğimiz haftayı sadece bir puanla kapatan HWA’ya karşın SuperMassive, zirvedeki yerini günden güne sağlamlaştırıyor. 

Alt koridorunda destek oyuncusu Cognac’ı yedeğe çeken ve yerine Revanch’ı getiren HWA, oyuncuyla ilk karşılaşmasına çıkacak. Öte yandan SuperMassive ise lige başladığı seviyeden çok daha üstün bir League of Legends oynamaya devam ediyor. Karşılaşmaların kısa özetleri şu şekilde:

HWA 0-1 SuperMassive

Günün son serisinde ilk maçta iki takımın da oldukça güzel kompozisyonlar kurduğunu gördük. HWA’da sürpriz bir Miss Fortune-nişancı seçiminin yanı sıra SUP’ta ise üst koridorda Gragas izledik. Oyunun ilk dakikalarında HWA’nın ormancısı Trix’in şovunu izledik. Gittiği her baskında ya sihirdar büyüsü alan ya da skor çıkaran Trix, ilk kanı üst koridorda Panky’ye kazandırdı. Orta koridorda 5. dakikada Xico’ya skor kazandıran oyuncu, ilk kule kanının almasında da önemli bir rol oynadı. Oyunun hakimiyetini elinde tutan HWA, avantajını belirli bir yerden sonra kullanmayı başaramadı. Karşılaşmanın kırılma anı ise HWA’nın orta koridorda ikinci kuleyi kuşatmasıydı. Burada pozisyon dışı kalan Xico’yu yakalayan SUP, ardından 2 skor daha çıkardı ve büyük bir üstünlük kazandı. Baron güçlendirmesini alan SUP, sistematik bir şekilde geri dönüşünü gerçekleştirdi ve 29. dakikada üst koridor inhibitörünü açtıktan sonra üç skor alarak seride 1-0 öne geçti.

SuperMassive 1-1 HWA

Serinin ikinci maçında ise ligimizde ilk defa Dumbledoge’un Camille-destek seçiminde bulunduğunu gördük. Öte yandan HWA ise ilk maça benzer bir kompozisyon kurdu. Oyunun başlarında Stomaged daha etkili olurken, orta koridorda Naru’ya skor kazandırdı. 9. dakikada kurduğu tuzağa kendisi düşen SUP, burada HWA’ya 2 skor verdi. Trix’in HWA’yı bu maçta da taşıdığından bahsetmek gerekiyor. Lee Sin ile Naru’nun hayatını zindana çeviren oyuncu, takımına gereken pozisyonları çok iyi bir şekilde sağladı. SUP yavaş yavaş pozisyon dışı kalan HWA oyuncularından skorlar toplayarak geri dönse de, HWA oyunun kontrolünü elinden bırakmadı. Karşılaşmanın dönüm anlarından birisi 27. dakikada HWA’nın Baron başlamasıydı. Naru skorunu aldıktan sonra Baron başlayan fakat SUP’a dört skor veren HWA, avantajı tamamıyla SUP’a hediye etti. Buradan aldığı Baron’u gerektiği gibi kullanamayan SUP, birçok kez pozisyon hatası yaptı. Alt koridordaki takım savaşında 33. dakikada katliam yapan HWA, Nexus kulelerini kaybetmesine rağmen oyunda tutundu. Maçın son takım savaşı ise orta koridorda 35. dakikada yaşandı. Maokai’yi hızlı bir şekilde eriten HWA’da Xico, 5’te 5 yaparak takımına galibiyeti getirdi. HWA da böylelikle seriden 1 puanı çıkardı.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.