League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 5. Hafta 2. Gün: DP-CRW

2017 Kış Mevsimi 5. hafta 2. günün son mücadelesinde DP-CRW serisi oynandı. Ligin alt sıralarından kurtulmak için üç puana hızlı bir şekilde ihtiyacı olan DP’ye karşın CRW, ikinciliği HWA’ya kaptırmamak ve SUP’u yakından takip etmek adına seriyi kazanmak istiyor. 

Sezona Holyphoenix ve Move gibi iddialı transferler ile başlayan DP, bir türlü istediği oyunu Vadi’ye yansıtamamış ve puanlar almakta güçlük çekmişti. Geçtiğimiz hafta üst koridor ve orman pozisyonlarında değişikliğe giden takım, buraya Danimarkalı oyuncular Wickd ve Obvious’u transfer etti. Dün oynadığı GS serisinde gelecek için umut verse de, DP’nin düzeltmesi gereken birçok hatası bulunuyor. Öte yandan CRW ise orta koridor değişikliği yaptıktan sonra farklı bir kimliğe büründü. Dün oynanan GAL serisinin yıldızı GodBro ile çok daha güçlü bir görüntü çize CRW, zayıflık belirtilerini göstermesin rağmen rakibinin cezalandırmasına izin vermiyor. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Dark Passage 1-0 Oyunfor.Crew

Serinin ilk mücadelesinde oldukça dengeli bir oyun izledik. DP, Karma+Sivir kombosu ile güzel bir kompozisyon kurarken, CRW ise Jayce ve Nidalee ile dürtme kompozisyonu oluşturdu. Karşılaşmada ilk kan 9. dakikada yanlış oynayan Godbro’yu cezalandıran Immortoru’da kaldı. Oyun uzun bir süre başa baş devam ederken, ilk proaktif oyun alt koridora 4 kişi ile baskın yapan CRW’dan geldi. Buradan sadece bir skor çıkaran takıma karşın DP ise orta koridor kulesini yıktı ve altın avantajı elde etti. Karşılaşmanın kırılma anlarından birisi DP’nin orta koridorda ikinci kuleyi almasıydı. Burdan Immortoru skorunu çıkaran CRW, Baron’a yöneldi ve bu kararının bedeli ödedi. CRW’u 4 kişi durdurmayı başaran DP’de Holyphoenix, 4’te 4 yaparak savaşta takımını taşıdı. CRW ekibi tekrar harita kontrolünü eline aldıktan sonra 29. dakikada bir Baron daha denedi ve bu sefer güçlendirmeyi almasına rağmen 3 skor daha verdi. Artık olay tamamıyla takım halinde rotasyon ve takım savaşlarına dönüşürken, hata yapan CRW 40. dakikada Baron’a başladı ve DP buradan 5 skor çıkardı. Güçlendirmeyi de çalan DP, üst koridordan ilerledi ve seride 1-0 öne geçti.

Oyunfor.Crew 1-1 Dark Passage

Serinin ikinci maçı ise ilk karşılaşmaya nazaran çok daha tek taraflı geçti. Akıllıca bir seçim yasaklama ekranı geçiren CRW, Holyphoenix’i Ashe seçimine mecbur bırakırken, kendisi ise ilk karşılaşmadaki Jayce tercihini tekrarladı. Maçta ilk kan Mojito’nun alt koridora baskını ile CRW’da kalırken, birkaç dakika sonra Elwind’in Işınlan ile tekrar alt koridora gelmesi ile takım buradan iki skor daha çıkardı. Oyunun büyük bir bölümünde DP’nin alt koridoruna odaklanan ve Holy-Rogu ikilisine nefes aldırmayan CRW, neredeyse kusursuz bir mücadele sergiledi. Üst koridorda 18. dakikada 4 kişi harika bir rotasyon yapan ve bu koridordan iki dış kuleyi de almayı başaran takım, 21. dakikada ise avantajını zorlayıp inhibitör açtı ve 4 skor çıkarmayı başardı. 24. dakikada Baron güçlendirmesini aldıktan sonra üst koridor inhibitörünü yıkan CRW, rahat bir şekilde maçı tamamlayarak seriyi eşitledi. CRW’da tüm oyuncular bir bütün olarak harika oynarken, DP’nin alt koridoru ağır kamplandığı için çok geriye düştü ve dönüş şansı bulamadı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir