League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 5. Hafta 3. Gün: AUR-GAL

2017 Kış Mevsimi 5. hafta 3. gün son karşılaşmasında AUR-GAL karşı karşıya geldi. Performansıyla yükselişe geçen AUR, haftayı altı puanla kapatıp ilk üç sırayla olan bağlantısını koparmak istemezken, GAL ise seriden üç puan çıkartarak rakibinin bir puan üzerine çıkmak istiyor.

Haftanın son mücadelesinde Team AURORA, dün oynadığı FB serisindeki güzel oyununu devam ettirerek puan tablosundaki yerini sağlamlaştırmak istiyor. Öte yandan, Team Galakticos ise şu anda 1907 Fenerbahçe Espor ve Dark Passage ile birlikte 10 puana sahip. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team AURORA 1-0 Team Galakticos

Serinin ilk karşılaşmasının yasaklama&seçim ekranında AUR tarafı takım savaşına yönelik kitle kontrolü bol olan bir kompozisyona yönelerek Poppy, Ryze ve Ashe seçimlerine gitti.  GAL ise anlık hasarı yüksek olan ancak kitle kontrolü eksik olan Gragas, Graves ve Corki seçimlerini kilitledi. Oyunun erken bölümünde iki takım da alt koridor ağırlıklı bir oyun oynamayı seçti. İlk kan dakika 4’te Ashe’in hatasıyla Tahm Kench’e gitti. Bu pozisyondan sonra Ashe’nin sihirdar büyülerini harcamasını fırsat bilen Graves, bütünüyle alt koridoru kampladı. İki takım da çete savaşlarından kaçınmadı ve 2’li veyahut 3’lü bolca çatışmaya girdi. Orta oyuna kadar skor ve oyun stratejisi bakımından tamamen üstün olan GAL, bunu makro oyuna dönüştüremedi. Skorlarda önden olan GAL ekibiyken, kulelerde önde olan taraf AUR idi. Dakika 29’da rakip ormanda Ivern’ü yakalayıp düşüren GAL hemen ardından Nashor’u aldı. Alt koridor kuşatmasına girişen takım, ilk kuşatma üçe birlik çok kötü bir değişim yaptı. Bunun üzerine momentumu lehine alan AUR, bedava bir Alev Ejder’i aldı. Baron güçlendirmeli minyonlarla bir daha alt koridor kuşatmasına giren GAL, bu sefer beşe ikilik AUR lehine katliamla biten bir takım savaşı yaşadı. Dakika 39’da GAL’ın Baron girişimini fark eden AUR, hem bütün rakip üyelerini öldürdü hem de Baron Nashor’u aldı. Bu pozisyonun ardından orta koridordan kuşatma yapan AUR, oyunun büyük bölümünü geride oynadığı maçı kazanmayı bildi.

Team AURORA 2-0 Galakticos

İlk karşılaşmada yasaklanan Maokai ve Shen seçimleri bu sefer iki takım tarafından yasaklanmadı ve Shen tercihi GAL’e, Maokai ise AUR tarafına gitti. Alt koridorda GAL ekibi Jhin-Zyra’ya yönelirken, AUR Sivir-Lulu’yu seçti. Oyunun erken bölümü ilk karşılaşmaya benzer nitelikte ilerlerken, AUR tarafı bu sefer makro oyunda daha pro-aktif bir oyuna yöneldi. Henüz 40. saniyede alt koridor çalısına beş kişiyle pusu kuran GAL, rakip alt koridorun çift sıçrasını almayı başardı; ancak bunu uzun vadede fırsata çeviremedi. Dakika 6’da ilk kan, ikiye iki çatışmada Jhin’in Lulu’yu katletmesiyle GAL lehine geldi.  Dakika 8’de ise alt koridoru üste göndererek rotasyon yapan AUR, ilk kule kanını alan taraf oldu. Bu yapılan rotasyona cevap veremeyen GAL, üst koridordan bir anda ikinci dış kulesini de kaybetti. Bu dakikadan sonra mikro oyundan uzak bir şekilde sonra makro oyun rotasyonuna yönelen AUR, dakika 15’te beş kule skoruna sahip olan taraftı. Dakika 22’de AUR’ın Baron girişimi sırasında GAL üyeleri rakibini oyalamaya çalışırken üç skor verdi; ancak AUR Nashor’dan vazgeçti. Dakika 26’da yine Nashor’a yönelen AUR, kendisini durdurmak isteyen rakibinin tüm üyelerini öldürdü ve Baron’u da almayı başardı. Baron güçlendirmesini bütün koridorlar üzerine harika bir şekilde koordine eden AUR, bütün inhibitörleri düşürdü. Dakika 30’da Baron güçlendirmeli süper minyonların da yardımıyla AUR takımı rahat bir galibiyet alarak üç puana ulaşan taraf oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir