League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 6. Hafta 1. Gün: SUP-GAL

2017 Kış Mevsimi’nde 6. haftanın açılış gününde son olarak SUP-GAL serisi oynanıyor. Ligin zirvesinde bulunan SuperMassive’e karşın Team Galakticos’un düşme potasından uzaklaşmak adına üç puana çok ihtiyacı var. 

Geçtiğimiz yıla benzer bir şekilde ligi domine eden SuperMassive, şu ana kadar ligdeki diğer takımlara nazaran çok daha iyi bir League of Legends oynadığını kanıtladı. Hali hazırda zirvede bulunan ekibin 23 puanı var ve en yakın rakibi HWA’ya 6 puan fark atmış durumda. Öte yandan ligin en renkli ekibi olarak gösterilen Team Galakticos ise şu anda DP ve FB ile 10 puana sahip. Mevsim finallerine kalmak için bu seriden üç puan çıkartmak için çabalayacak olan GAL, 5. haftada puan alamamıştı. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

SuperMassive 1-0 Team Galakticos

Serinin ilk mücadelesinde iki takım da dengeli takım savaşı kompozisyonları kurarken, Naru çok iyi oynadığı Jayce tercichini yapma fırsatı buldu. İlk kan Stomaged’in orta koridordaki baskını ile Naru’ya giderken, 7. dakikadaki çatışmada GAL 2-1’lik bir takas yaptı. SuperMassive klasik oyun tarzını Vadi’ye yansıttı ve alt koridor odaklı, Stomaged’in yardımı ile kartopu olmaya çalışan bir takım izletti. 14. dakikada alt koridorda dört kişi baskına giden SUP buradan iki skor ile beraber ilk kule kanını da akıttı. Karşılaşmanın kopma noktası ise 16. dakikadaki takım savaşıydı. GAL ekibi orta koridoru itmeye çalışırken Rumble ve SUP’un geri kalan oyuncuları arasında sıkıştı. 5 skor alan SUP ekibinde bunların 4’ü Naru’ya gitti. Hali hazırda beslenmiş olan oyuncu, bu noktadan sonra takımını rahat bir şekilde taşıdı. GAL ekibi sürekli yakalanıp takım savaşlarında kötü pozisyonlarda kaldı ve rakibine skorlar verdi. SUP ise 20. dakikada GAL ormanında aldığı 2 skordan sonra Baron güçlendirmesini aldı. 24. dakikada orta koridor inhibitörü açan SUP, 28. dakikada ikinci kez Baron aldıktan sonra tüm inhibitörleri açtı ve mücadeleyi bitirdi.

Team Galakticos 0-2 SuperMassive

Galakticos, SuperMassive’in üst koridor Camille tercihine Fiora ile cevap verirken, desteğe alışılmadık Alistar seçimini de gerçekleştiğini belirtelim. Serinin ikinci karşılaşmasında maçın ilk dakikaları büyük oldukça sakin geçerken, ormanında yakalanan K0u, SUP’a ilk kanı verdi. İlk maça benzer bir sekilde Camille’e kule altı girmeye çalışan Fiora ve Ivern ikilisi rakibinden skor alamazken yine iki skor verdi. Bu, Camille’in kar topu olmasının arkasındaki en büyük nedenken, Fiora da böylelikle fazlasıyla geriye düştü. SuperMassive ekibi rotasyonlar ile GAL kulelerini rahat bir şekilde almayı başardı. Öte yandan GAL ise 20 dakika pasif kaldığı mücadelede kimse beklemezken bir ninja Baron aldı ve karşılaşmada geriye döndü. 21. dakikada güçlendirmeyi aldıktan sonra orta koridordan ilerleyen ve inhibitör açan ekip, avantajını zorlamayarak kötü bir karar verdi ve geriye döndü. Maçın kırılma anı ise GAL’ın üst koridorda yakalanmasıydı. Rakibinden üç skor aldıktan sonra haritanın hakimiyetini tekrar eline alan SUP, 35. dakikada Baron’u alarak karşılaşmayı kazandı ve üç puanın sahibi oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir