League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün: CRW-HWA

2017 Kış Mevsimi 6. hafta 2. günün son mücadelesinde CRW-HWA serisi oynanıyor. Şu an HWA ve CRW arasında iki puan fark bulunurken, olası bir CRW galibiyeti HWA’yı geriye düşürebilir. HWA ise galibiyet alarak AUR ile CRW arasındaki farkı açmak istiyor. 

Oyunfor.Crew ekibi, dün Team AURORA karşısında kötü bir oyun sergilemiş ve rakibine 2-0 yenilmişti. Öte yandan HWA ise Dark Passage ile 1-1 berabere kalarak üç puanı kaçırdı. Çok fazla bireysel hataların yapıldığı CRW ekibinin bu karşılaşmadan alacağı puanlar ekibi ikinciliğe daha da yaklaştırabilir. Öte yandan ligin belki de en sürpriz takımı olan HWA ise CRW karşısında alacağı galibiyet ile ligin bitimine bir hafta kala ikinci sırayı garantiye almak istiyor. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Oyunfor.Crew 1-0 HWA Gamig

İki takımda orta koridor oyuncularına yönelik olarak Ekko ve Taliyah yasaklamasını yaptı. Jayce ve Graves gibi metanın en güçlü iki şampiyonun açıkta bırakılmasını fırsata çeviren taraf HWA olurken, CRW orta koridorda anlık hasarı yüksek olan Syndra tercihinde bulundu. Erken oyunda iki takımda güvenli oynamayı tercih etti. İlk Ejder’in Alev Ejder’i olmasından dolayı CRW alt koridor ikilisi koridoru sürekli iten taraf oldu. Yedinci dakikada orta koridorda başlayan takasta Godbro’yu cezalandırarak ilk kanı alan taraf HWA oldu. Onuncu dakikada Alev Ejderi için başlayan savaşta CRW skor vermeden üç skor ve Alev Ejderi’ni alarak takastan galip ayrıldı. Oyunun başından beri alt koridoru sürekli iten CRW on dördüncü dakikada ilk kuleyi almayı başardı. Sistematik olarak kulelere oynayan CRW on sekizinci dakikada altın farkını dört bine kadar çıkardı. On dokuzuncu dakikada üst koridor ve nehirde başlayan savaşta CRW skor vermeden dört skor alarak oyunun hakimiyetini eline geçirmeyi başardı. Yirmi ikinci dakikada Graves ve Rumble’yi düşüren CRW, yirmi üçüncü dakikada Baron’u da alarak altın farkını sekiz bine çıkardı. Alt nehirde görüş hakimiyetini sağlayan CRW ikinci Alev Ejderi’ni de alarak büyük bir avantaj elde etti. Otuzuncu dakikada Baron için başlayan savaş bire bir takas ve CRW ekibinin HWA’yı uzun süre haritada kovalamasıyla sonuçlandı. Otuz dördüncü dakikada yine Baron için başlayan savaşta Panky’nin dengeleyiciyi güzel kullanmasına rağmen savaşı kaybeden taraf HWA oldu. Katliam alan CRW otuz beşinci dakikada Nexus’u düşürerek ilk maçtan zaferle ayrıldı.

HWA Gaming 0-2 Oyunfor.Crew

Serinin ikinci maçının yasaklama ekranında Rengar, Varus, Shen gibi metanın güçlü şampiyonları yasaklandı. Orta koridorda Syndra-Cassiopeia eşleşmesi olurken, Graves seçimini yapan taraf CRW oldu. Oyunun erken safhasında iki ormancı da baskın yapmayı denemezken, ilk kanı sekizinci dakikada üst koridora attığı baskınla Graves aldı. HWA ormanda Lee Sin seçimi yapmasına rağmen erken oyunda bu silahı etkili bir şekilde kullanamadı. Yirmi dakikada sadece bir skorun çıktığı maçta, ilk kuleyi Xico on dördüncü dakikada almayı başardı. Yirminci dakikada orta koridorda başlayan savaş, üçe bir değişimle CRW lehine sonuçlandı. Orta oyunda iki takımda agresif bir oyun sergilerken, yirmi dördüncü dakikada üst koridorda başlayan takım savaşında Syndra Graves’i adeta yok ederken, üçe birlik değişimle sonuçlanan savaş HWA’ya Baron’u getirdi. Otuz üçüncü dakikada nehirde görüşü sağlayan CRW Baron’u almayı başardı ve ardından üst koridor kulesini kuşatarak iki skor ve inhibitörle oyuna geri döndü. Otuz yedinci dakikada Kadim Ejder’i alan CRW, kırkıncı dakikada Xico’yu avlayarak sistematik olarak kuleleri ve inhibitörleri düşürdü. Kırk ikinci dakikada Baron’u alan ve Baron güçlendirmesiyle kuşatma yapan CRW, Nexus’u yıkarak serinin ikinci karşılaşmasından da zaferle ayrıldı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir