League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 6. Hafta 2. Gün: FB-GS

2017 Kış Mevsimi 6. hafta 2. gün mücadeleleri, heyecanla beklenen Vadi’nin derbisi FB-GS serisi ile başlıyor. Şampiyonluk Ligi’nde bu yıl mücadele etmeye başlayan ekipler, ilk olarak ikinci haftada karşı karşıya gelmiş ve 1-1 berabere kalmıştı. 

İki takım da ligde kötü günler geçirmesine rağmen takımların sıralaması derbi heyecanını azaltmıyor. Ligin son sırasında bulunan Galatasaray Espor, geçtiğimiz gün orman rolüne ligin veteran oyuncularından Decagon Moon’u getirmişti. Ekibin tekrar kadrosunu değiştirmesi eleştirilere neden olsa da, takımın derbiye nasıl hazırlandığına bağlı olarak sürpriz yapmasını bekleyebiliriz. Öte yandan Frozen ve Thaldrin gibi iddialı transferler gerçekleştiren, fakat Vadi’de uyumu yakalamayan 1907 Fenerbahçe Espor’un ise lige verilen arayı ne kadar iyi değerlendirdiğini hep beraber izleyeceğiz. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

1907 Fenerbahçe Espor 1-0 Galatasaray Esports 

İlk maçta mavi tarafta olan Fenerbahçe, Thaldrin’in ellerine Camille’i verdi. Galatasaray’ın buna karşılık vermesini engellemek adına Shen, Jayce, Poppy ve Fiora yasaklayan ekip, neredeyse tüm yasaklama haklarını üst koridora kullanmış oldu. GS tarafında ise pick-ban ekranında padden’ın üzerine gidildi ve metadaki OP nişancılar yasaklanarak başarılı oyuncu Ezreal almaya zorlandı. Ligin en yetenekli orta koridorlarından Frozen da, Syndra alan Abbedagge’ye karşı Ekko tercih etti. İlk kan, Decagon Moon’u baskını sonrası orta koridorda Frozen’ı kesen Syndra’ya gitti ve Abbedagge maça iyi bir başlangıç yapmış oldu. Oyunun başlarında çok fazla hata yapan Fenerbahçe, üstünlüğü Galatasaray’a verdi. Işınlan avantajı FB tarafında olmasına rağmen Alev Ejderi’ni alan GS, Reach ve Thaldrin’in kötü performanslarıyla altın farkını artırdı. Yukarıda bire birde birkaç kez Gragas ile Camille’i ezen Broken Blade, bir ara seviye farkını üçe çıkardı. Ancak daha sonra toparlanan Fenerbahçe,  önce iyi bir rotasyon yaparak orta koridordan iki kule düşürdü, ardından Baron güçlendirmesini aldı. İki Alev’i olan ve çok kötü bir kararla Kadim Ejder’e başlayan Galatasaray, bu hatasının bedelini dört skor ve Nexus’unu vererek ödedi ve 1907 Fenerbahçe serinin ilk maçında galip gelen taraf oldu.

Galatasaray Esports 1-1 1907 Fenerbahçe Espor

Serinin ikinci maçında ilk seçim hakkı kendilerinde olan Galatasaray takımı, Decagon Moon için Kha’zix almayı tercih etti. 1907 Fenerbahçe ise buna Shen ve Karma seçimleriyle karşılık verdi. İlk maçın yıldızı Frozen Orianna alırken, Abbedagge tekrar Syndra oynamayı uygun gördü. Sezon başından beri performansı eleştirilen Reach, bu maça da çok kötü başladı. Yaptığı baskınlarla ve aldığı kararlarla Galatasaray’ın ilk kuleyi almasına ve koridorlarda üstünlüğü yakalamasına sebep olan Reach, ilk eşya tercihi olan Kara Balta’yla da akıllarda soru işareti bıraktı. Uzun bir süre skor olmayan maçta ilk kanı 16. dakikada Decagon Moon’u kesen Frozen akıttı. Bu dakikaya kadar kontrollü oynayan iki takım da yavaş yavaş savaş istediklerini göstermeye başladı. Ormanda çıkan maçın ilk büyük takım savaşında dört skor alan GS, tam maç bitti derken tek başına kalan Thaldrin’e üç skor verince geri çıkmak zorunda kaldı. Ardından Baron’a yönelen ekip, bu güçlendirmeyi de Reach’e çaldırınca oyun uzamış oldu. İki Dağ Ejderi olan Galatasaray, Kadim ve daha sonra da Baron’u alarak baskısını iyice artırdı. Ejder etrafında çıkan savaşta üç skor alan GS, Decagon Moon’un gidip anlamsız şekilde ölmesi sonucu maçı yine bitiremedi ancak iki inhibitör düşürmeyi başardı. Ardından üstünlüğünü iyice Vadi’ye yansıtıp koridorları ittirmeye başlayan ekip, Reach’in savaş başlatmak isterken çok kötü pozisyonda kalması sonucu takım savaşını kazandı ve seriden beraberlikle ayrılmış oldu.

espor yazarı, avukat

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir