League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 6. Hafta 3. Gün: DP-FB

2017 Kış Mevsimi 6. hafta 3. gün mücadeleleri, ligde alt sıraları ilgilendiren Dark Passage – 1907 Fenerbahçe serisi ile başladı.

Pazar günü açılış maçında ligin son sırasında bulunan Galatasaray ile derbi mücadelesine çıkan 1907 Fenerbahçe Espor, öne geçmesine rağmen seriden beraberlikle ayrılmıştı. Dark Passage ise cumartesi günü Şampiyonluk Ligi derbisine ezeli rakibi HWA ile karşılaşarak mücadeleden bir puanla ayrılmıştı. 11 puanla beşinci sırayı paylaşan iki takımın mücadelesinde galip gelen taraf, KMF yolunda büyük bir adım atmış olacak. Koç değişikliğine gittikten sonra ilk maçını Galatasaray’a karşı oynayan ve özellikle ikinci maçta vasat bir oyun ortaya koyan Fenerbahçe’nin Dark Passage’a karşı nasıl oynayacağı da merakla bekleniyor. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Dark Passage.BKM Express 0-1 1907 Fenerbahçe Espor

Rengar’ı yasaklayan ve Graves’i ilk seçimde kilitleyen Dark Passage, Fenerbahçe’nin zayıf halkası Reach’i Kha’zix oynamaya zorlamış oldu. Jhin ve Caitlyn gibi profesyonel sahnede sıkça seçilen nişancılar açıkken Holyphoenix Ashe, karşısında padden ise Sivir tercih etti. Üst koridorda metaya giren Renekton’un Thaldrin tarafından seçildiğini gördüğümüz serinin ilk maçında, Rogu’nun destek Brand tercihi de ilgi çekiciydi. İki takım da kendileri için çok önemli olan bu mücadeleye kontrollü başlamayı tercih etti. Rakip ormancıyı yukarıda gören Reach, bu fırsatı kullanıp Alev Ejderi’ni takımı için almayı başardı. Dark Passage buna Frozen’ı keserek aldığı ilk kan skoruyla cevap vermek istese de, aynı anda Thaldrin yukarıda ilk kuleyi düşürmeyi başardı ve avantajlı çıkan taraf Fenerbahçe oldu. İkinci Alev Ejderi’ni rakibine kaptırmak istemeyen DP, güçlendirmeyi aldı ancak burada çıkan takım savaşında tüm üyelerini kaybederek orta koridor ikinci kulesinin düşüşüne engel olamadı. Maçtaki bir sonraki büyük hareketlilik, üçüncü Alev Ejderi’nin çıkışı sırasında oldu ancak savaş başlamadan önce ormancıyı kesen Frozen, takımının güçlendirmeyi kolayca almasını sağladı. Bu dakikadan sonra maçı domine eden başarılı oyuncu, tüm koridorlarda skorlar alınmasını sağladı ve büyü direnci eşyası almayan rakibini cezalandırdı. Baron’u aldıktan sonra alt koridordan baskı yapan Fenerbahçe, Frozen’un burada da rakipten iki oyuncuyu teklemesi sayesinde 34. dakikada maçı bitirdi ve seride 1-0 öne geçti.

1907 Fenerbahçe Espor 2-0 Dark Passage.BKM Express

Serinin ikinci maçında mavi tarafta bulunan Fenerbahçe, son yamalarla gelen onca nerf’e rağmen ilk seçimden Rengar almayı tercih etti. Ardından ilk maçtaki gibi Thaldrin için Renekton, Frozen için de Syndra kilitleyen FB’ye karşı, Immorturu’ya Ahri vererek cevap veren DP, Wickd için ise Rumble tercih etti. Alt koridorda da Jhin, Ashe, Varus yasaklanınca padden’ın Caitlyn aldığını gördük. Maçta çıkan ilk hareketlilik sonucunda Reach’in hatası sonrası iki skor veren Fenerbahçe, rakibinin mücadeleye önde başlamasına engel olamadı. Güzel bir rotasyon yaparak alt koridor ikilisini yukarıya gönderen DP, ilk kanın yanında ilk kule skorunu da almayı başardı. Fenerbahçe ise buna kule ve üç Ejder alarak cevap verdi. Kontrollü oyunlar devam ederken, maçın ilk büyük takım savaşı ortada çıktı. İki takım da rakibinin destek ve orta koridorunu düşürünce, başa baş giden mücadelede bir değişiklik yaşanmamış oldu. Baron kararı alan DP, güçlendirmeyi hanesine eklese de, verdiği skorlar sonrasında Nexus kulelerinden birini kaybetti. Ardından Kadim Ejderi de alan ekip tam öne geçti derken, Baron tarafında Frozen’ın iki kişiyi sersemletmesi ile rakibine dört skor verince, Fenerbahçe 43. dakikada oyunu bitirmeyi başardı. Böylece KMF için çok önemli bir avantaj yakalayan FB, haftayı avantajlı şekilde sonlandırdı.

Yorum yaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.