League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün: GAL-DP

Şampiyonluk Ligi’nde 2017 Kış Mevsimi 7. hafta heyecanı GAL-DP serisi ile başlıyor. Normal sezonun son karşılaşmalarının oynanacağı haftada ligden düşen ekipler ve mevsim finallerine kalan takımlar belli olacak. 

Geçtiğimiz hafta SUP’a 2-0 yenilmesine rağmen GS karşısında harika bir oyun sergileyen Galakticos, Dark Passage.BKM Express mücadelesinden üç puan alarak mevsim finallerindeki yerini sağlamlaştırmak istiyor. Öte yandan kabus gibi bir mevsim geçiren DP ise 7.lik konusundaki en yakın rakibi Galakticos’u yenerek mevsim finallerine kalmak için mücadele edecek. Karşılaşmaların kısa özeti şu şekilde:

Team Galakticos 1-0 Dark Passage.BKM Express

Serinin ilk mücadelesinde Galakticos, geçtiğimiz hafta kendisine galibiyeti getiren Tristana tercihini yine gerçekleştirirken, ilk rotasyonda Graves’i yasaklamayan DP’yi ağır bir şekilde cezalandırdı. Oyunun DP ise Rumble, Cassiopeia ve Rengar gibi hasarı yüksek bir kompozisyon kurmasına rağmen takım savaşı başlatma mekaniklerinden yoksun tercihlerde bulundu. Oyunun ilk dakikaları sakin geçerken, 8. dakikada Veux ve K0u’nun orta koridora yaptığı baskın ile skorda öne geçti. 12. dakikada alt koridor kulesini aldıktan sonra Tristana’yı yukarı koridora gönderen GAL, buradan 2 kule aldı ve alt koridordan 2 kule vererek DP ile bir takas gerçekleştirdi. Haritayı çok iyi bir şekilde baskılayan GAL’a DP hiçbir şekilde cevap veremedi. 18. dakikada orta koridorda ikinci kuleyi alan GAL, ardından alt koridorda da ikinci kuleyi aldı. Bu dakikada tüm dış kuleleri silip süpüren ekip, 21. dakikada Baron etrafında görüşü sağladıktan sonra güçlendirmeyi aldı ve 23. dakikada üst inhibitörü, 24. dakikada orta koridor inhibitörünü açarak karşılaşmayı tamamladı. Maç boyunca GAL, rakibine sadece 3 kule ve 1 skor verdi.

Dark Passage.BKM Express 0-2 Team Galakticos

Serinin ikinci maçında da Tristana seçiminden vazgeçmeyen GAL, bunun yanı sıra Kha’Zix ve Gragas tercihlerinde bulunurken, DP ise Syndra ve Renekton tercihlerine öncelik verdi. İlk maçta üst koridora hiç uğramayan K0u, bu maçta ise üst üste iki defa Wickd’ı ziyaret etti ve takımına skor kazandırdı. Alt koridora 4 kişi baskına giden GAL, harita rotasyonu konusunda yine erken oyunda DP’ye büyük bir fark atarken, karşılaşmanın kopma noktası yine GAL’ın Baron’u almasıydı. 22. dakikadan itibaren oyunun kontrolünü tamamıyla eline alan GAL, 25. dakikada alt koridor inhibitörünü, 27. dakikada ise üst koridor inhibitörünü açtı. 30. dakikada orta koridorda başlayan takım savaşında MeanTnT, Tristana ile 5 skor aldı ve takım mücadeleyi tamamlayarak seriyi 2-0 kazandı.

League of Legends oyuncusu, aynı zamanda profesyonel sahnenin sıkı takipçisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir