League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 7. Hafta 1. Gün: SUP-CRW

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde normal sezonun son hafta karşılaşmalarında SuperMassive, Oyunfor.Crew ile karşı karşıya geldi.
Normal sezonu lider bitirmeyi garantileyen SuperMassive karşılaşmaya prestij için çıkarken rakibi Oyunfor.Crew ise üç puana ulaşarak normal sezonu ikinci bitirme hedefinde.

Geçtiğimiz hafta önce Galakticos’u sonrasında ise Team AURORA’yı 2-0 ile geçen SuperMassive, 6. hafta sonunda normal sezonu lider bitirmeyi garantileyerek playofflara yarı finalden başlama hakkını elde etmişti. Oyunfor.Crew ise Team AURORA’ya 2-0 kaybedip sonrasında HWA Gaming’i 2-0 ile geçmeyi başarmıştı. CRW, 19 puanla ikinci sırada bulunurken arkasından HWA ve AUR 18 puanla üçüncü sırada geliyor. CRW, ikincilik yarışında kendisi için hayati öneme sahip karşılaşmada SUP’u yenerek yerini sağlama almak istiyor. Serinin kısa özeti şu şekilde:

SuperMassive 1-0 Oyunfor.Crew

İlk karşılaşmanın yasaklama seçim ekranında mavi tarafta olan SuperMassive, metanın en güçlü ormancısı olan ve yasaklanmayan Graves’i ilk seçimlerden alırken üst koridorda Camillie tercihine yöneldi. Oyunfor.Crew ise, Shen-Rengar-Talliyah seçimlerini kilitledi. Karşılaşmada ilk kan, dakika 3’te Rengar’ı düşüren Lulu’dan geldi. Erken oyunda Rengar’ı oynatmamaya çalışan SUP, bu planında başarılı oldu. Dakika 7’de üst nehirde Rengar’ın Graves’i yakalamasıyla başlayan pozisyon üçe üç çete savaşına döndü ve bu pozisyonda daha iyi oynayan taraf ise SUP oldu. Bu savaş sonrasında ikide iki yapan Camillie, oyunda kartopu etkisi yaratmaya başladı. Üst koridorda Camillie’nin yarattığı fark sayesinde Stomaged’in diğer koridorlara yönelmesi Naru ve Zeitnot-Dumble üçlüsünün de güçlenmesini sağladı. Mikro oyunda başarılı işler çıkartan SUP, aynı etkiyi makro oyunda da göstererek 24. dakikada orta koridor inhibitörünü açtı. Aynı dakikada SUP’un yarattığı altın farkı ise 12k’dan fazlaydı. 27. dakikada Baron’u alan SUP ekibi, orta koridordan gelen süper minyonların da yardımıyla 28. dakikada ilk oyunu rahat kazanan taraf oldu. Baştan sona etkili bir oyun ortaya koyan SUP, oyun sonunda 24 skora sahipken karşılığında sadece 9 skor verdi ve rakibinin kule almasına fırsat tanımadı.

SuperMassive 2-0 Oyunfor.Crew

İkinci maçta CRW tarafı iki yasaklama hakkını boş geçerken orta koridora Cassiopeia seçimini yaptı. Alt koridorda Jhin-Leona yönelen CRW, Mojito’ya ise Elise’ı kilitledi. SUP ise alışılagelmişin dışında bir kompozisyon seçimine gitti. Stomaged Jarvan’ı seçerken Ziggs nişancı, Ashe destek seçimleri geldi. Dakika 4’te alt koridorda ikiye iki yaşanan savaş sırasında Jhin’e ölen Ziggs ilk kanı veren taraf oldu. Erken oyunda iki ormancı da rakipleri üzerinde baskı yaratmaya çalıştı. Mojito, rakip alt koridorun kırılgan olması ve Leona’nın etkisi sayesinde alt koridor ağırlıklı bir baskın rotasyonu gerçekleştirdi. Elise’ın her baskında skor çıkarması erken oyunda fark yaratmasını sağladı. Dakika 15’de alt koridorda yaşanan beşe beş takım savaşında Elise dörtte dört yaparken SUP katliam yedi. Mikro oyunda CRW farkı yaratırken makro oyunda ise SUP büyük fark yarattı. Dakika 21’de üç rakip oyuncuyu katleden SUP, orta koridor inhibitörünü düşürdü. Bu dakikada altın farkı ise 6k civarındaydı. CRW, Leona üzerinden takım savaşlarını gerçekleştirmeye çalışırken SUP’un dikkatli oyunu birçok pozisyonda Leona’nın aniden erimesini sağladı. Dakika 32’de orta koridorda takım savaşı başlatan SUP, dört kişiyi katlederken üç üyesini kaybetti. CRW’den ayakta kalan son isim olan Elwind’i oyalayan fabFabolous, Naru’nun dakika 33’te oyunu bitirmesini sağladı. Oyun boyunca makro CRW’e makro oyunda fırsat tanımayan SUP, rakibinin sadece bir kule almasına izin verdi. Karşılaşmada SUP adına Stomaged ve fabFabolous güzel bir performans ortaya koyarken CRW’den Mojito ve Madness ayakta kalan isimler oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir