League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 7. Hafta 3. Gün: DP-AUR

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde normal sezonun son hafta son gün ilk karşılaşmasında Dark Passage, Team AURORA ile karşı karşıya geliyor. Karşılaşma iki takım için de prestij anlamı taşırken herhangi bir önem arz etmiyor.

2017 Kış Mevsimi başlangıcından itibaren kadrosunu ve oyununu bir türlü oturtamayan Dark Passage, topladığı 11 puanla 7. sırada bulunuyor. Dark Passage, bu süre zarfında Wickd ve Obvious değişikliklerine rağmen bu haftaya kadar 2 galibiyet, 5 beraberlik ve 6 yenilgiyle geldi. Galatasaray Esports’un ligden düşmesinin kesinleşmesinin ardından nispeten rahatlayan DP, ligde kalabilmek için normal sezonun bitmesinin ardından Şampiyonluk Ligi Elemeleri’nde boy gösterecek. Team AURORA ise topladığı 21 puanla ligi 2. bitirmeyi garantilemiş durumda. Kış Mevsimi Finalleri’ne yarı finalden başlayacak olan AUR, ligin ikinci yarısından itibaren yükseliş gösteren bir grafik çizdi. Serinin kısa özeti şu şekilde:

Dark Passage.BKM Express 1-0 Team AURORA

Serinin ilk maçında Dark Passage tarafı Wickd’a imza şampiyonu olan Irelia’yı alırken geri kalan seçimleri meta şampiyonları çerçevesinde gerçekleştirdi. Team AURORA ise tam anlamıyla troll seçimlere ve değişikliklere yöneldi. AUR’da Taikki orta koridor, React destek oynarken Zergsting ise ormana geçti. Atom üst koridora Heimerdinger alırken Ruvelius nişancı Teemo seçimi yaptı. Toplam 25 dakika süren karşılaşmada ilk dakikadan son dakikaya kadar haritanın her yerinde çatışma yaşandı. AUR ekibi kurduğu trol kompozisyon üzerinden eğlence amaçlı bir görüntü çizerken DP oyuncuları normal bir lig maçı havasında performans sergiledi. 24. dakikada Nashor’u alan DP, 25. dakika orta koridor kuşatmasının  ardından 35’e 11’lik skorla karşılaşmadan galip ayrıldı.

Team AURORA 1-1 Dark Passage.BKM Express

İlk oyundaki yarı ciddi yarı troll durum ikinci oyunda komple trolle dönüştü. Bu durum hem oyunculara hem de izleyicilere keyifli anlar yaşattı. AUR’da React Türkiye serverında en çok oynanan şampiyonlar arasında yer alan Yasuo’yu seçerken alt koridorda Ruve & Zergsting ikilisi pozisyon değişti. Zergsting, Ruve’nin imza şampiyonu Kalista’yı alırken Ruvelius ise Alistar tercihini yaptı. DP de AUR’a ayak uydurdu ve Immortoru hariç bütün oyuncular farklı koridorlara gitti. Wickd Ashe seçimiyle nişancı oynarken HolyPhoenix ise Kled’le üst koridora çıktı. Immortoru orta koridorda yetenek gücü Gragas oynadı. Her saniye çatışmanın yaşandığı karşılaşmada, iki takım da ciddiyetten uzak tamamen eğlence amaçlı bir oyun ortaya koydu. Zergsting bir destek oyuncusu için son derece üst düzey Kalista performansı ortaya koyarken DP adına HolyPhoenix güzel bir Kled oyunu sergiledi. 26. dakikada Baron Nashor’u katleden AUR, 28. dakikada 41-22’lik skorla ikinci oyundan galip ayrıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir