League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 7. Hafta 3. Gün: GS-SUP

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nin normal sezonu Galatasaray Esports – SuperMassive karşılaşmasıyla son buluyor.Ligden düşmeyi kesinleşen Galatasaray Esports, prestij maçında normal sezon liderliğini garantileyen SuperMassive ile karşı karşıya geliyor.

Galatasaray Esports’un  7.hafta 2. günde aldığı Team AURORA bozgunuyla ligden düşmesi kesinleşti. Bu maça kadar 1 galibiyet, 4 beraberlik ve 8 mağlubiyetle 7 puan toplayan GS, SuperMassive karşısında prestij maçına çıkıyor. SuperMassive bu sezon özellikle makro oyunda yarattığı farkla birçok otorite tarafından ligin en iyi takımı olarak görülüyor. Aldıkları 10 galibiyet, 2 beraberlik ve 1 mağlubiyetle Şampiyonluk Ligi puan rekorunu egale eden SuperMassive için de bu karşılaşma prestij niteliği taşıyor. Serinin kısa özeti şu şekilde:

Galatasaray Esports 1-0 SuperMassive

Serinin ilk maçında GS metanın en güçlü ormancılarından Graves ve Naru’nun oynamayı sevdiği LeBlanc’ı yasaklarken, SUP Varus ve Syndra yasaklaması yaptı. Broken Blade ormanda Rengar seçimini yaparken, FabFabulous ormanda Kha’zix’i tercih etti. Oyunun ilk kanı koridoru oldukça itilmiş olan alt koridora attığı başarılı baskınla FabFabulous’da kaldı. Beşinci dakikada ezeli rakip olan iki avcı ormanda karşılaştı ve Rengar’ı avlayan FabFabulous skoru almayı başardı. İlk kule altınını Renekton onuncu dakikada alarak iki seviye farkla koridorda Shen’e karşı büyük bir üstünlük sağladı. Oyunun ilk Ejderi olan Bulut Ejderi’ni SUP, onuncu dakikada herhangi bir engellemeyle karşılaşmadan alan taraf oldu. On altıncı dakikada üst koridora rotasyon yapan ve kule altı oyunu iyi oynayan GS girdiği takastan üç skoru da nişancısına bırakarak avantajlı ayrıldı ve Kog’maw’ın ileri oyundaki güç patlamasını erkene çekerek büyük bir avantaj elde etti. Erken oyunda aldığı skorlarla oldukça etkili bir hale gelen Kog’maw orta oyunda çıkan ufak takım savaşlarında SUP’un canını yakmayı ve skor çıkarmayı başardı. Yirmi ikinci dakikada KillerS’in Zeitnot’u düşürmesiyle Baron’u alan GS inhibitörü de düşürerek altın farkını iki bine çıkardı. Baron güçlendirmesiyle etkili kuşatmalar yapan GS, Kog’maw’ın üst üste iki kere ikide iki almasıyla yirmi yedinci dakikada ilk maçtan galip ayrılan taraf oldu.

Galatasaray Esports 2-0 SuperMassive

Serinin ikinci maçında uzun zamandır profesyonel arenada görmediğimiz Lethilion Zeitnot’un yerine oyuna girdi. Üst koridorda oldukça etkili olan Renekton ve Camille’yi GS yasaklarken, SUP yasaklarını Lulu ve Shen’den yana kullandı. İlk maçta Kog’maw’la oyunu taşıyan KillerS bu maçta Twitch’i seçerken, Lethilion Caitlyn ile alt koridorda KillerS’i karşılamayı tercih etti. Broken Blade imza şampiyonu olan Riven’la ikinci maçta üst koridora yönelik bir seçim yaptı. İki takımda oyunun başında alt nehirde karşılaşırken, ilk kanı kırk birinci saniyede GS adına Graves almayı başardı. Üst koridorda ormancısının yardımıyla aldığı skorla avantaj elde eden Broken Blade onuncu dakikada Stomaged’i bire birde düşürmeyi başararak koridorun hakimiyetini sağladı. On ikinci dakikada orta koridorda başlayan bire bir takasta Zed gölgelerini oldukça etkili kullanarak Ahri skorunu çıkaran taraf oldu. On üçüncü dakikada alt koridorda Lethion’la KillerS’in girdiği bire bir takası kulesinin de yardımıyla Lethion kazandı. Koridorunu kazanan Broken Blade on üçüncü dakikada Stomaged skoruyla birlikte ilk kuleyi düşürerek oldukça etkili bir duruma geldi. Oyunun ilk Ejderi olan Alev Ejderi’ni on beşinci dakikada GS aldı. Yirmi üçüncü dakikada haritada başlayan dağınık savaşta üç kişiyi düşüren GS Baron’u alarak altın farkını on iki bine çıkardı. Yirmi sekizinci dakikada bireysel takaslarla katliam alan GS serinin ikinci maçından da galip ayrıldı.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir