League of Legends League of Legends Haberleri

2017 Kış Mevsimi’nin beşincisi Galakticos oldu

Önümüzdeki mevsim Şampiyonluk Ligi’ndeki yerini koruyacak takımın belirlendiği beşincilik mücadelesi Pazartesi günü Galakticos ile HWA Gaming arasında oynandı. 

Yayınlanmayan beş maçlık seride, çeyrek final müsabakalarından yenik şekilde ayrılmış iki ekip kozlarını paylaştı. Çeyrek finalde Crew ile karşılaşıp varlık gösteremeden Vadi’den 3-0 mağlup ayrılan Team Galakticos, 1907 Fenerbahçe Espor’a serinin beşinci maçında boyun eğen HWA Gaming ile beşincilik-altıncılık maçına çıktı. Başa baş giden ve beşinci maça kadar uzayan serinin galibi, 2-0 geriye düşmesine rağmen güzel bir dönüşe imza atan Galakticos oldu ve ligin yeni ekibi böylece önümüzdeki sezon ligdeki yerini garanti altına aldı. Mağlubiyetin ardından 2017 Kış Mevsimi’ni altıncı sırada bitirmiş olan HWA ise, Team Vulture’ı 3-1 ile geçip Yükselme Ligi’ni üçüncü sırada tamamlayan Çilekler ile önümüzdeki mevsim ligde yer alma mücadelesi vermek zorunda.

Bilindiği üzere ligimize bu sezon başında Team ORORO’nun yerine dahil olan ve uzay temasını renkli bir şekilde kullanıp izleyenlerin gönlünde kısa sürede taht kurmayı başaran Galakticos, ilk mevsiminde playoff’lara katılarak büyük bir başarıya imza atmıştı. Buna rağmen güçlü rakibi Crew karşısında Vadi’den yenik ayrılan ekip, yarı final hayallerini gerçekleştirememişti. Öte yandan ligde iki kez karşılaşıp mağlup olduğu Fenerbahçe ile çeyrek finallerde eşleşen HWA, 2-0’dan 2-2’ye taşıdığı mücadelenin sonunu getirememiş ve Vadi’den mağlup ayrılarak iddialı başladığı mevsimde yarı finale yükselme şansını elinden kaçırmıştı. Yayınlanmadığı için detaylarını bilmediğimiz beşincilik karşılaşmasında öne geçen HWA, Galakticos’un güzel bir geri dönüşle galibiyete uzanmasına engel olamayınca şampiyonluk hedefiyle başladığı ligi altıncı sırada tamamladı. Bunun sonucunda Çilekler ile eşleşen ekip, önümüzdeki sezon Şampiyonluk Ligi’nde yer alabilmek için rakibini mağlup etmek zorunda. Aksi takdirde HWA, uzun yıllardır yer aldığı LoL sahnesine Yükselme Ligi’nde devam etmek durumunda kalacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir