League of Legends League of Legends Haberleri

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi Çeyrek Final: CRW-GAL

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nde normal sezonun tamamlanmasının ardından, heyecan çeyrek final karşılaşmalarıyla son sürat devam ediyor. Çeyrek finallerin ilk serisinde Vadi’de Oyunfor.Crew ile Team Galakticos karşı karşıya gelecek.

Normal sezona sönük bir giriş yaptıktan sonra orta koridor değişikliğine giderek Godbro transferini yapan CRW, yakaladığı ivmeyle beraber ligi 20 puanla üçüncü sırada bitirmişti. Ligin bu sezon yeni ekiplerinden olan GAL ise ortalamanın üstünde bir lig başlangıcı sonrasında performansını koruyamamış ve inişli-çıkışlı bir grafik ortaya koymuştu. Sezon boyunca performansındaki dalgalanmalara rağmen 17 puan toplamayı başaran GAL, ligi 6. sıradan bitirerek çeyrek finallere gitme hakkını elde etmişti. Bu iki ekibi karşı karşıya getirecek olan çeyrek finallerin ilk serisi, toplamda beş maç üzerinden oynanacak ve üç galibiyete ulaşan taraf yarı finale yükselecek. Serinin kısa özeti şu şekilde:

Oyunfor.Crew 1-0 Team Galakticos

Serinin ilk oyununda mavi tarafta yer alan CRW, açıkta kalan Graves’i Mojito için seçerken orta koridora LeBlanc’ı, alt koridora ise Caitlyn-Malzahar ikilisini kilitledi. GAL ise rakip orta koridor ve desteğin şampiyon havuzunu daraltmaya yönelik yasaklamalar gerçekleştirirken k0u’ya Kha’Zix’i, Soz Purfect’e ise Syndra’yı aldı. Karşılaşmanın ilk 10 dakikasında k0u’nun proaktif baskın politikası üst ve alt koridorlar üzerinde şekillendi. Öyle ki, alt koridor baskını sonucu ilk kan Malzahar’dan Varus’a gitti. Dakika 8’de alt-üst koridor rotasyonuyla ilk kule kanını alan GAL, karşılığında Alev Ejderi ve alt koridor kulesini rakibine kaptırdı. Bu dakikadan sonra üst koridor ikinci kulesi üzerinde baskı oluşturmaya çalışan GAL, bu girişiminde ısrarcı davranınca 12. dakikada yaşanan takım savaşında rakibine beş skor + üst koridor kulesini verdi. Alınan bu beş skorun ikisinin Caitlyn’e gitmiş olması CRW adına büyük bir avantaj oldu. Elde ettiği bu avantajı lehine çevirmeyi bilen CRW, mikro ve makro oyunda kontrolü eline geçirdi. 16. dakikada pozisyon dışı kalan rakibini iyi analiz eden CRW, ikinci Alev Ejder’ini de almış oldu. 22. dakikada Nashor’un da CRW tarafından alınmasının ardından GAL’ın direnci ise iyice kırılmış oldu. Nitekim 25. dakikada yapılan takım savaşında katliamı yapan taraf CRW idi. Pozisyonun hemen ardından rakip üsse yönelen CRW, ilk oyunu kazanan taraf oldu.

Oyunfor.Crew 2-0 Team Galakticos

CRW ilk maçta iyi işleyen kompozisyonunu korumaya yönelik seçimler gerçekleştirirken rakibine Shen’i kaptırdı. Buna karşın fiziksel hasara dayalı Kennen seçimi CRW’den geldi. Shen + Kha’Zix kombosuna dayalı bir kompozisyona yönelen GAL, alt koridora koruyucu olarak Tahm’ı kilitledi. Oyunun erken dakikaları iki takım adına da hareketli geçti. CRW ormancısı Mojito, k0u’nun baskınlarını iyi okuyarak başarılı karşı baskınlar gerçekleştirdi. Nihayetinde, CRW dakika 15’te dört kule ve Dağ + Alev Ejderi’ne sahipken bunda en büyük pay Graves’in idi. İlk 20 dakika boyunca CRW’ün makro oyundaki kontrolünü mikro oyunda yaptıklarıyla bozmaya çalışan GAL, birçok pozisyonda skor almasına rağmen dağınık bir görüntü çizdi. Dakika 21’de üç oyuncuyu düşürmesinin ardından Baron’u alan CRW, 22. dakikada alt inhibitörü açtı. Dört dakika arayla üst ve orta inhibitörleri de açan CRW, 26. dakikada oyuna son noktayı koydu. Oyun boyunca CRW 22 skor, 3 Ejder(Alev-Dağ-Okyanus) alırken GAL ise 17 skor almasına karşın sadece iki kule alabildi.

Oyunfor.Crew 3-0 Team Galakticos

Beş maçlık serinin üçüncü oyununda GAL cephesi rakip alt koridorun Caitlyn ve Malzahar seçimlerini elinden aldı ve kendi lehlerine kilitledi. Bu hamleye karşılık olarak Ashe-Tahm ikilisi CRW’den geldi. CRW ormancısı Mojito üçüncü oyunda da Graves’i seçerken k0u ise Lee Sin tercihine yöneldi. Karşılaşmada ilk kan, dakika 8’de sihirdar büyülerini kaybetmesine rağmen orta koridorda ısrarcı bir şekilde duran Syndra-Godbro’dan Orianna-Soz Purfect’ya gitti. Erken oyunda makro oyun hamlelerini sürdüren CRW, 14 ve 16. dakikalarda yaptığı takım savaşlarında iki kez katliam yaptı. Bu takım savaşlarında dört skor Camillie-Elwind’e, üç skor ise Ashe-Madness’e gitti. Dakika 21’de iki rakip oyuncuyu düşüren GAL, Nashor’u aldı. GAL’in Nashor’u aldığı sırada ise Elwind alt koridor inhibitörünü düşürmekteydi. Elde ettiği Nashor güçlendirmesini efektif kullanamayan GAL, sadece bir kule + Okyanus Ejderi alabildi. Rakibinin Baron güçlendirmesinin bitmesinin ardından tüm koridorlarda kuşatma yapan CRW, bütün inhibitörleri düşürdü. Bu pozisyonun ardından 30. dakikada yaşanan takım savaşında rakip oyuncuları katleden CRW, rahat bir şekilde üçüncü oyunu da kazanarak yarı finale çıkmaya hak kazanmış oldu.

editor
Oyuncuların buluşma noktası!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir