League of Legends

Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi 1. Hafta 3. Gün: AUR-FB

Oldukça fazla beraberliğe sahne olan Şampiyonluk Ligi 2017 Kış Mevsimi’nin ilk haftası, Team Aurora ile Fenerbahçe arasında oynanan seri ile tamamlandı.

Avenuee’nun cezasının bitmesinin bekleyen Aurora orta koridorda bilindiği üzere Leyl-ü Nehar’a yer veriyor. Fenerbahçe ise Thaldrin, Frozen gibi yaptığı sürpriz transferlerle şampiyonluğu ne kadar istediğinin sinyallerini vermişti. Lige HWA mağlubiyeti ile başlayan Aurora ve Galakticos’tan bir puan alan Fenerbahçe’nin karşı karşıya geldiği seri, heyecanlı anlara sahne oldu. Maçların kısa özeti şu şekilde:

Team AURORA 1-0 1907 Fenerbahçe Espor

Seçim yasaklama ekranında üst koridorda iki takım da tank şampiyon tercihinde bulundu ve Thaldrin için Maokai, Kirito için Shen alındı. Bir önceki gün Blitzcrank ve Thresh oynayan Zergsting’in de ilk maçta, son dönemlerde oldukça popüler olan Malzahar’ı seçtiğini gördük. Unitback’in Tahm Kench tercihinin Ashe, Malzahar ultisi ve Shen’in kışkırtmasına karşı çok etkili olduğunu da belirtmekte fayda var.  Oyun başında iki ekip de takım savaşı istediğini göstererek oldukça fazla aksiyon ortaya koydu. Thaldrin’in muazzam Maokai performansı sayesinde henüz 16. dakikada katliam yapmayı başaran Fenerbahçe, oyun başında üstünlüğü ele geçirdi. Orta oyunda maçı soğutmayı başaran AURORA objektiflere önem vererek altın farkında öne geçmeyi başardı. Xani’nin tam zamanında kullandığı çarp büyüsüyle Baron güçlendirmesini alan AURORA ekibi oyunu bitirip seride 1-0 öne geçti.

Team AURORA 1-1 1907 Fenerbahçe Espor

Serinin iki, haftanın son maçının seçim yasaklama ekranında ilginç bir tercihe şahitlik ettik. Thaldrin’in üst koridor Trundle seçimine Kayle alarak karşılık veren Kirito, izleyenlere büyük bir heyecan yaşattı. Dengeli başlayan oyunda çok fazla skor olmazken Kirito maç boyunca ayrık ittirme yapmaya çalıştı ve bu konuda başarılı oldu diyebiliriz. Maçın ilk takım savaşı 32. dakikada çıktı. Bu savaştan önde ayrılan Fenerbahçe Espor iki inhibitör almayı başardı. Kurduğu üstünlüğü iki dakika daha devam ettirmesi Fenerbahçe’ye galibiyeti getirdi ve sarı lacivertli ekip seriden beraberlikle ayrılmayı başardı. Maç boyunca agresif bir şekilde oynayan Frozen etki yaratırken, Leyl-ü Nehar mücadelede varlık göstermeyi başaramadı.

League of Legends ve Türkiye Şampiyonluk Ligi’ne dair son gelişmelere ilk ulaşanlardan olmak için bizi Facebook ve Twitter‘dan takip edebilirsiniz.

Yorum yaz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.